23 Червня, 2024
Блекаут скаcовується! В Укpенерго зpобили теpмінову заяву

Блекаут скаcовується! В Укpенерго зpобили теpмінову заяву

Оператор електропередачі в Україні “Укренерго” заявив, що не бачить ймовірності виникнення блекауту в країні, що є серйозною системною аварією,

коли баланс між енергією та споживанням порушується та оператор не контролює роботу системи.

Про це заявили в компанії у коментарі “РБК-Україна”.

Компанія “Укренерго” роз’яснила, що блекаути не слід плутати з відключеннями, що керуються, які застосовуються для балансування енергосистеми в умовах нестачі електроенергії.

“Блекаут – це велика системна аварія, при якій баланс між наявною енергією в системі та споживанням порушений, і “Укренерго” не контролює роботу системи”, – зазначили у компанії.

“Укренерго” стверджує, що наразі не передбачає можливості виникнення такої системної аварії в енергосистемі України чи в її регіонах, хоча це припущення не враховує можливих російських масованих атак.

Нагадаємо, у листопаді 2022 року Україна зіткнулася з блекаутом після ракетних ударів, що потрапили по електростанціях у кількох регіонах. Через кілька днів енергетики змогли відновити більшу частину електропостачання.

Енергосистема України зазнавала безперервних атак за допомогою ракет і дронів у 2022-2023 роках.

Починаючи з березня 2024 року, Україна зіткнулася з новою хвилею атак на енергосистему, що спричинили втрати до 6 ГВт генерації, які згодом зросли близько 9 ГВт.

Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив у квітні 2024 року, що блекауту в Україні не відбудеться, попри атаки, що продовжуються.

Він наголосив, що енергосистема залишається цілісною, і тотальний блекаут не має місця бути

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *