21 Червня, 2024
Путін прибрав літаки з Бєлгородської області, але Харків досі у небезпеці, – Світан Screenshot

Путін прибрав літаки з Бєлгородської області, але Харків досі у небезпеці, – Світан

Можливість ЗСУ завдавати ударів західним озброєнням по військових об’єктах країни-агресора Росії у прикордонних районах Харківської області змусила окупаційні війська перекинути авіаційну техніку із двох аеродромів Бєлгородської області далі від лінії фронту. Незважаючи на це, противник, як і раніше, має можливість завдавати ударів по Харкову.

Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю OBOZ.UA висловив льотчик-інструктор, полковник ЗСУ у запасі, військовий експерт Роман Світан. За його словами, у ворога є близько 40 військових аеродромів, і “перекинути техніку з 2-3 аеродромів нескладно”.

Світан пояснив, що два аеродроми у Бєлгородській області – Томарівка та Старий Оскол – є “аеродромами підскоку”. Там перебувала армійська авіація, у тому числі гелікоптери.

“Я думаю, щойно ми в інформаційному полі всім розповіли, що нам дозволили бити, росіяни прибрали авіаційну техніку з цих аеродромів із радіусу ураження. Особливо після удару HIMARS по С-300 у Бєлгородській області. Вони і С-300 приберуть подалі”, – припустив він.

Водночас експерт наголосив, що засоби ураження ворога, як і раніше, діставатимуть до Харкова. “Це не убезпечить Харків – туди вони все одно діставатимуть. Реально нам потрібний хоча б базовий дозвіл на роботу 100-мильними ATACMS – М39, касетними боєприпасами. Ми працюємо ними вже 10 місяців. Можна застосовувати їх, щоб хоча б відігнати подалі від Харкова російські С-300 та С-400”, – сказав він.

Натомість Світан переконаний, що по-справжньому серйозний тиск на окупаційну авіацію можна буде вчиняти лише за умови, що “ми отримаємо дозволи на роботу 300-кілометровими ATACMS”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *