Що таке щитовидна залоза?
Наша щитовидна залоза, орган у формі метелика біля шиї, відповідає за вивільнення гормонів, які допомагають регулювати наш метаболізм .
Інші життєво важливі функції включають:
температура тіла
вага тіла
проблеми дихання
центральна і периферична нервова системи
рівні холестерину
частота серцебиття
менструальні цикли
м’язова сила
Загальний розмір цієї залізистої електростанції? 5 див.
Як працює щитовидна залоза?
Щитовидна залоза є складовою ендокринної системи — колекції залоз, відповідальних за виробництво, зберігання та вивільнення гормонів у кровотік. Щитовидна залоза використовує йод із продуктів, які ми їмо, для виробництва двох критичних гормонів: Т3 і Т4. (Гормон “Т3” є коротким для гормону трийодтироніну, “Т4” для тироксину).
Виробництво гормону щитовидної залози регулюється через петлю зворотного зв’язку між щитовидною залозою, гіпоталамусом і гіпофізом — двома крихітними областями мозку, що глибоко вкоренилися.
Виробництво гормонів T3 та T4 є складним процесом. І як із чимось складним, нерідко виникають проблеми із щитовидною залозою.
Ознаки проблем із щитовидною залозою
За оцінками, у 25 мільйонів американців проблема зі щитовидною залозою.
Ось сім найзагальніших симптомів гіпотироїдизму:
1. Втома
Для виробництва енергії нашого організму потрібна певна кількість гормонів щитовидної залози. Значне зниження у цьому виробництві призводить до зниження рівня енергії, створюючи сильне почуття втоми та слабкості.
2. Рівень ваги
Нестача тиреоїдних гормонів уповільнює метаболізм організму. Коли це відбувається, ми не перетравлюємо стільки продуктів і менше калорій перетворюються на енергію. Для багатьох пацієнтів з тиреоїдами відсутність лікування або недостатнє лікування робить втрату ваги практично неможливою навіть при правильному харчуванні та фізичних вправах.
3. Хвороби
Тиреоїдит Хашимото, аутоімунне захворювання, є найпоширенішим типом гіпотиреозу. Як ми всі знаємо, пригнічена імунна система значно ускладнює захист від шкідливих вірусів та бактерій. Це призводить до частіших захворювань. Найбільш тривожним є те, що Хашимото змушує імунну систему атакувати інакше здорові органи та тканини.
4. Втрата координації.
Гіпотиреоз, який не лікується, може пошкодити периферичні нерви. Ці нерви передають інформацію від головного та спинного мозку до решти тіла, включаючи наші руки та ноги. Ушкодження цих нервів може спричинити оніміння, біль та поколювання у потерпілому районі (зонах).
5. Погана робота мозку
Наш мозок містить певний тип імунної клітини, що називається мікроглією. 10-15% всіх клітин головного мозку є мікроглії, які відповідають за стимуляцію імунного захисту організму у центральній нервовій системі (ЦНС). Мозковий туман безпосередньо пов’язаний із запаленням головного мозку – побічним продуктом подразнених клітин мікроглії. Забудькуватість, нездатність сконцентруватися та зменшити пізнавальні здібності – це контрольні ознаки мозкового туману.
6. Стрес або депресія
Мозок сприйнятливий до запалення. Крім переживання загальної втрати психічної гостроти («мозковий туман») наші нейрохімікати, тобто нейротрансмітери, викидаються з-під удару. Оскільки людський мозок вже сприйнятливий до тривоги завдяки реакції у відповідь, подальші дисбаланси збільшують ризик тривоги і депресії.
7. Різні симптоми на поверхні
Іноді ми інтуїтивно знаємо, що щось не так з нашим тілом. Проблеми зі щитовидною залозою сумно відомі створенням безладдя тонких, але відволікаючих симптомів.
Ось «короткий список»: перепади настрою, надмірний сон, болі в м’язах і суглобах (включаючи тендиніт і тунель кисті), холодні руки і ноги, ламкі нігті, суха шкіра, випадіння волосся, запор, набряк шиї .