14 Січня, 2025
Виросте великим, як кулак та міцним: що потрібно додавати в лунку при посадці озимого часнику

Виросте великим, як кулак та міцним: що потрібно додавати в лунку при посадці озимого часнику

Правильна підготовка лунки й внесення необхідних добавок забезпечать багатий урожай часнику в новому сезоні.

Посадка озимого часнику вимагає особливого підходу для отримання щедрого врожаю. Поради від досвідчених городників допоможуть підготуватися до цього важливого етапу. Агрономи стверджують, що внесення правильних добавок під час посадки овоча є визначальним фактором урожайності в наступному сезоні, інформує Ukr.Media.

Які добрива можна додати

Для початку варто приділити увагу вибору добрив. У кожну лунку рекомендується вносити жменю перегною або компосту. Вони збагачують ґрунт необхідними мікроелементами, покращують його структуру і водопроникність, завдяки чому створюються оптимальні умови для озимого часнику.

Також столова ложка деревної золи, джерело калію і фосфору, може зміцнити імунітет рослин і допомогти запобігти розвитку грибкових захворювань. При цьому, зола ще й покращує смакові якості часнику.

Крім цього, можна додати піску, щоб поліпшити дренаж ґрунту. Жменя піску на дні лунки запобігає загниванню коренів, оскільки забезпечує відтік зайвої вологи.

Також слід звернути увагу і на мінеральні добрива. Фахівці рекомендують вибирати склади, в яких переважає фосфор і калій. Дозування становить близько 20-30 грам на квадратний метр.

Можна використовувати доломітове борошно, яке нейтралізує кислотність ґрунту і сприяє кращому засвоєнню харчових речовин рослинами.

Крім того, сучасні біопрепарати, що містять корисні мікроорганізми, вважаються ефективними для поліпшення структури ґрунту та підвищення стійкості рослин до хвороб.

При цьому фахівці нагадують про важливість дотримання правильної послідовності та дозування під час внесення добавок.

Особливості внесення добрив

Лунки для посадки озимого часнику мають бути готові завчасно. Їхня глибина має становити 8-10 см, а відстань між ними — 15-20 см.

Завершальним етапом підготовки лунок стає передпосадкова обробка слабким розчином марганцівки або біофунгіциду для дезінфекції.

Дотримуючись цих простих і доступних рекомендацій, навіть городник-початківець зможе виростити чудовий і ароматний урожай озимого часнику.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *