26 Грудня, 2024
Михайлівська поминальна субота та народні прикмети 2 листопада: заборони і поради

Михайлівська поминальна субота та народні прикмети 2 листопада: заборони і поради

2 листопада – день, сповнений особливих традицій, прикмет і застережень. Це один з днів поминання померлих у православній традиції. У цей день також вшановують пам’ять пророка Авакума та ікону Матері Божої Шуйської, якій приписують численні чудеса зцілення. Сьогодні свої іменини святкують Костянтин, Альберт, Маркіян, Леопольд та Домініка. Дізнайтеся, що рекомендують уникати цього дня, а також, які народні прикмети обіцяють нам погоду на зиму. Про це пише видання meteoprog.com.

Іменини дня

Сьогодні, 2 листопада, свої іменини святкують чоловіки на ім’я Костянтин, Альберт, Маркіян, Леопольд та жінки з іменем Домініка. Це особливий день для тих, хто носить ці імена, тож не забудьте привітати своїх рідних та друзів

Михайлівська батьківська субота

Як пише РБК-УкраїнаМихайлівська батьківська субота – це один з днів поминання померлих у православній традиції. Цього року Михайлівська субота припадає на 2 листопада (за старим стилем – 18 листопада).

Ця церковна традиція відзначається за кілька днів до великого свята – Собору архістратига Михаїла. І саме це свято надає цій поминальній суботі ім’я.

Михайлівська батьківська субота – це час для молитви та вшанування пам’яті тих, хто вже покинув цей світ. В цей день християни збираються в церквах та дома, щоб помолитися за душі своїх покійних родичів і друзів. Вони молитовно розмовляють з Богом, просячи Його благословення та вічний спочинок для душ померлих.

Що робити у поминальну суботу не можна

Говорити погано про померлих.
Сваритися, особливо з рідними.
Відмовляти у допомозі нужденним.
Залишати їжу на могилах.
Влаштовувати гучні гулянки або робити з поминальної трапези застілля.
Пити алкоголь на кладовищі.
Ставити пам’ятники.У церкві кажуть, що не варто сильно плакати за покійними, тому що це принесе тривогу – найкраще буде помолитися за упокій душі.
Не варто займатися городом та садом.
Вдома не можна займатися важкою роботою, яка може образити померлих.

День пам’яті пророка Авакума

Християни сьогодні вшановують пророка Авакума, одного з дванадцяти біблійних пророків Старого Завіту. Також 2 листопада шанують ікону Матері Божої Шуйської, відому чудесами зцілення. Цей день вважається особливо сприятливим для молитви та тихого роздуму.

Що не варто робити цього дня?

У цей день вважається небажаним проводити гучні заходи, такі як весілля, адже існує повір’я, що шлюб, укладений 2 листопада, може бути недовговічним. Також рекомендується не зачиняти двері чи вікна на замок до вечора, а утримуватися від конфліктів і зберігати спокій. Не радять позичати гроші, адже борг може не повернутися. Залиште свічку, запалену в пам’ять про померлих, горіти до кінця, не гасячи її передчасно, а відвідини кладовища після заходу сонця можуть принести неприємності. Крім того, радять утриматися від витрушування подушок, ковдр та інших постільних речей.

Народні прикмети на 2 листопада

На цей день існує чимало народних прикмет, пов’язаних із погодою:

Якщо зранку дерева вкриті інеєм — це віщує неврожайний рік.
Холодна погода сьогодні обіцяє м’яку зиму.
Західний вітер у цей день означає тривалі дощі.
Активне збирання білками горіхів віщує морозну зиму.
Якщо перший сніг випадає на суху землю, очікується швидке потепління.
Коли сосни або ялини скидають багато голок — це знак раннього снігу.

Цей день сповнений традицій та прикмет, які закликають до поміркованості, спокою та турботи про оточуючих.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *