24 Липня, 2024
Багато хто пересяде на громадський транспорт: скільки коштуватиме бензин вже цього літа – нові ціни Screenshot

Багато хто пересяде на громадський транспорт: скільки коштуватиме бензин вже цього літа – нові ціни

Кожен водій скаже, що власний автомобіль – це свобода пересування. Ще б пак, можна самостійно планувати свій час, маршрут і компанію. Ось тільки такий аргумент, як ціна пального, може кардинально змінити звички та переваги будь-якого українця.

Так, з 1 липня в Україні вкотре збільшать ставки акцизного податку на пальне. Отже, середня вартість пального, швидше за все, зросте на 1,5 гривні за літр.

Справа в тому, що наприкінці березня Кабінет Міністрів ухвалив проект закону, яким підвищення акцизів на всі види пального. Це зростання не буде одноразовим: перший етап має пройти в липні 2024 року, а останній – у 2028 році.

Згідно з пропозицією уряду, 2024 року акциз з кожної тисячі літрів бензину має подорожчати на 29,1 євро, дизпалива – на 38,1 євро, зрідженого газу – на 3,6 євро. Після цього заплановано ще чотири етапи підвищення, кожен із яких – приблизно на аналогічні суми.

Станом на 31 травня, за даними Мінфіну , ціни на паливо коливаються від понад 52 гривень до майже 56 гривень за літр, залежно від виду палива.

На сьогодні ціни становлять:

Бензин А-95 – 55,98 гривні за літр,
Бензин А-92 – 52,39 гривні за літр,
Дизельне паливо – 52,73 гривні за літр,
Газ автомобільний – 26,67 гривні за літр.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *