16 Липня, 2024
Весь льох буде в консервації: чим підгодувати огірки у червні, щоб вони виросли хрусткими та з пухирцями

Весь льох буде в консервації: чим підгодувати огірки у червні, щоб вони виросли хрусткими та з пухирцями

Кожен досвідчений городник знає, що навіть якщо огірки рясно цвітуть, це ще не гарантує, що в результаті буде хороший урожай. Справа в тому, що дуже часто зав’язі без помітних причин жовтіють і опадають, залишаючи рослини без плодів. З іншого боку буває так, що коли рослині бракує поживних речовин, воно скидає нові зав’язі, адже всі сили віддає формування вже існуючих огірків. Ось і виходить, що без підживлення огірків у період формування зав’язей та плодоношення не обійтися.

Таким чином важливо знати, що закладка квіткових бруньок у огірка починається з прогріву температури повітря від 25 градусів вдень, а нічні температури повинні бути не нижче 12 градусів, температура ґрунту — не нижче 20 градусів. При цьому не тільки тепло має значення — огірки повинні знаходитися в максимально комфортних для них умовах: у удобреному органікою ґрунті, з регулярним поливом і правильною подачею добрив.

А от якщо зав’язі жовтіють і засихають, необхідно провести підживлення огірків борною кислотою. Рекомендується зробити розчин борної кислоти, розчинивши 1 г речовини на 1 л води. Огірки поступово обробляють за допомогою розпилювача. Оптимальна періодичність такої обробки – раз на 10-14 днів. При цьому важливо дотримуватися рекомендованої концентрації розчину борної кислоти і правильно обробляти зав’язі, щоб уникнути можливого пересушування рослин.

А щоб огірки швидше росли, досвідчені городники радять підвищувати поблизу огірків концентрацію вуглекислого газу повітря. Для цього поряд із грядками ставлять ємності із коров’яком.

Що ж до підтримки огірків у період плодоношення, можна використовувати як органічні, так і мінеральні добрива. Головне, що в цей важливий період підживлення огірків виконують кожні 7-10 днів після або разом із поливом.

Як органічні, як правило, використовують настій кропиви, а як мінеральні добрива для кореневого підживлення — селітру або сечовину.

Отож, добриво на кропиві готується так: стебла та листя без насіння кропиви необхідно помістити у відро, заповнивши на три чверті, туди ж додають черствий хліб, трохи дріжджів, заливають все водою, залишивши місце до країв, тому що настій буде бродити. Приблизно через чотири дні настій буде готовим, його потрібно процідити, розбавити водою один до одного і вже цим розчином поливають огірки під корінь. Залишки кропив’яного бадилля можна розкласти як мульчу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *