3 Січня, 2025
Голoвні пpичини. Чому люди у пpавославних хpамах стоять, а у кaтолицьких cидять

Голoвні пpичини. Чому люди у пpавославних хpамах стоять, а у кaтолицьких cидять

Католики та православні віряни не сильно відрізняються один від одного.

Кожен визнає обряди іншого. Навіть прийняття причастя один в одного дозволяється.

Однак, існує декілька ключових відмінностей.

Наприклад, православні християни не вірять в непорочне зачаття Діви Марії. Католики вірять, що Діву Марію звільнив Господь від первородного гріха, бо вона народила Ісуса Христа.

Православні християни вірять в 3 іпостасі Бога, а у католиків Святий Дух походить від Бога та від Сина.

Католики вірять, що кожна людина потрапляє до раю. За їх віруванням, грішники спочатку потрапляють в пекло, потім очищуються в чистилищі та звідти потрапляють до раю. Православні християни вірять, що всі грішники будуть горіти в пеклі вічно.

В католицькій церкві хрестяться двома пальцями. Це символізує обидві сутності Христа — людську та божественну. В православній церкві хрестяться трьома пальцями, що символізує Трійцю.

Православний патріарх є головним священнослужителем. Папа Римський — намісник Бога на землі. Однак, православна церква не визнає цього статусу.

Також, під час служби християни православної церкви стоять, а католицької — сидять. На великі свята служби тривають довше та не кожен спроможний вистояти стільки часу. Раніше не в кожній Східній церкві були місця для сидіння, тому більшість людей молилися сидячи на підлозі.

Однак, пізніше монастирі ввели більш суворий формат, бо священнослужителі проводять всю службу на ногах. Вони подавали приклад простим вірянам, тому стало прийнято стояти протягом всієї служби.

В наш час в православних церквах присутні місця для сидіння, що призначені для хворих та літніх людей.

В православній церкві вважають, що молитися слід стоячи. Таким чином віряни тягнуться до Бога, а не чекають, поки Він сам прийде. Також, молитва на ногах вважається подвигом, бо це незручно.

Католики моляться сидячи, бо так тіло розслабляється та думки звернені до Бога. При втомі від проведення тривалого часу на ногах, думки не про молитву.

Контакт з Всевишнім відбувається за допомогою душі та мозку. Тіло не повинно заважати або відволікати. Однак, коли читається Євангеліє, католики встають.

Одна, молитва — це особиста справа кожного. Кожна людина може звертатися до Бога в тій формі, в якій їй зручно. Якщо вдаватися до формальностей, тоді це вже не віра, а бюрократія. Бог навряд чи це визнає.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *