23 Липня, 2024
Зеленський підписав Закон про єдину роумінгову зону з ЄС: що далі? Screenshot

Зеленський підписав Закон про єдину роумінгову зону з ЄС: що далі?

Прессслужба Верховної Ради інформує, що президент України Володимир Зеленський підписав Закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо імплементації норм законодавства Європейського Союзу з питань роумінгу”. Цей закон Верховна Рада України ухвалила в іншому читанні та в цілому 22 травня.

Як пояснили в парламентському Комітеті з питань цифрової трансформації, його прийнято на виконання одного з умов євроінтеграції України у сфері електронних комунікацій. Він забезпечує приєднання України до спільної роумінгової зони Україна – ЄС та отримання українських послуг роумінгу в країнах ЄС у режимі «Роумінг як удома» (RLAH).

На практикі RLAH – це послуга, яка означає, що під час подорожей в ЄС дзвінки, SMS та передача даних включені до домашнього пакету послуг, відповідно послуги роумінгу надаються без додаткової плати. Також перевагами спільної роумінгової зони зможуть скористатись і користувачі європейських операторів, які подорожують до України.

Також завдяки цьому Закону суттєво покращується інвестиційний клімат для бізнесу у сфері електронних комунікацій, зазначають у Комітеті. Вітчизняні суб’єкти господарювання отримають високий рівень довіри, працюючи за єдиними правилами з європейськими партнерами відповідно до законодавства ЄС. А ще він забезпечує ефективне співробітництво з Органом європейських регуляторів електронних комунікацій (BEREC) та виконання умов для отримання Україною режиму внутрішнього ринку з ЄС у сфері електронних комунікацій.

Віцепрем’єр-міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомивщо тепер відповідне рішення має схвалити ЄС, після чого країна розпочне переговори про вступ до єдиної роумінгової зони.

“До цього жодна з країн за межами ЄС не доєднувалася до політики Roam like at home”, – повідомив він.

Раніше повідомлялося, як не втратити зв’язок та інтернет під час відключень електроенергії.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *