18 Липня, 2024
“Знищуємо російські підрозділи, які заходять”: Зеленський заявив, що Росії не вдалося реалізувати Харківську операцію. Відео Screenshot

“Знищуємо російські підрозділи, які заходять”: Зеленський заявив, що Росії не вдалося реалізувати Харківську операцію. Відео

Президент Володимир Зеленський підбив підсумки за день та заявив, що Росії не вдалося реалізувати Харківську операцію. Він наголосив, що Збройні сили України успішно знищують усі російські підрозділи, які заходять.

Про це глава держави сказав під час вечірнього відеозвернення. Він зазначив, що сьогодні обговорював із Головнокомандувачем Олександром Сирським ситуацію на передовій. obozrevatel.com

“Дуже вагомий результат – те, що російській армії не вдалося реалізувати їхню Харківську операцію. Максимально їх зараз стримуємо і знищуємо їхні підрозділи, які заходять на нашу землю та тероризують Харківщину. Напрямок – посилено. І буде ще посилено”, – сказав він.

Також президент отримав звіт щодо донецьких напрямків, де ситуація найскладніша. Він додав, що наразі йде робота над тим, щоб забезпечити нашу армію додатковими резервами.

Завдяки перемовинам і зустрічам у Франції ми отримали нову допомогу для української оборони від Франції та США.

“Дякую, друзі! Є прогрес і по артилерії, включно з виробництвом в Україні снарядів калібру 155, готуємо нову виробничу платформу. Буде також більше можливостей у нашої бойової авіації та РЕБ. Дякую Франції та Еммануелю особисто за його ініціативу та підтримку наших пропозицій щодо тренування наших воїнів і забезпечення бригад. Разом ми готуємо нову системну основу для тренування підрозділів української армії”, – сказав Зеленський.

Президент також відзначив підрозділи, які цього тижня проявили себе найкраще в боях. На Харківському напрямку – 36-та окрема бригада морської піхоти і 92-га окрема штурмова бригада. На Донеччині – всі солдати і командири 55-ї окремої артилерійської бригади. Також особливо він відзначив воїнів ГУР, зокрема підрозділ “Група 13” та спецпідрозділ “Шаман”.

“Молодці! І наші воїни Служби безпеки України – Центр спеціальних операцій “А”, департаменти контррозвідки та військової контррозвідки. Дякую! Кожна одиниця знищеної російської техніки, кожна російська втрата – це плюс до гарантій нашої української незалежності”, – сказав він.

Крім того, Зеленський розповів про активні перемовини з усіма партнерами, які можуть допомогти. Перший Саміт миру відбудеться вже за тиждень. Попереду важливі зустрічі та перемовини з європейськими лідерами – задля нашої стійкості та захисту від російського терору.

Вже є домовленості з партнерами щодо додаткових систем ППО для України, і деякі із цих рішень спрацюють більш оперативно, а частина – ближче до осені.

“Я вдячний кожному лідеру, кожній державі, які дійсно практично нас у цьому підтримують. Вже майже підготовлені й нові безпекові угоди для України. Зараз ці місяці – час для стратегічних рішень. Травень розширив наші можливості на полі бою, зокрема в далекобійності. Червень має дати посилення нашій дипломатії та стратегічним перспективам – усьому тому, що може наблизити справедливий мир і дати більше сили нашому українському суспільству. І це буде”, – резюмував президент.

Зокрема, знищено 9 танків та 9 бойових броньованих машин, 36 артилерійських систем, 1 засіб ППО та 59 БПЛА оперативно-тактичного рівня, 7 крилатих ракет, 68 одиниць автомобільної та 10 спеціальної техніки.

Втрати у живій силі в російської армії на ранок 8 червня перевищили 517 тисяч осіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *