16 Липня, 2024
Народне свято 1 липня: що не можна робити жінкам сьогодні

Народне свято 1 липня: що не можна робити жінкам сьогодні

Народне свято 1 липня відоме під назвами Кузьма і Дем’ян, літні зажинки, Ярилин день, Маківка літа.

Православна церква України 1 липня за новим стилем вшановує пам’ять безсрібників Кузьми і Даміана, а також праведної Ангеліни Сербської. За старим стилем у свято сьогодні згадують мучеників Феодула, Леонтія та Іпатія.

Народне свято 1 липня вважається дуже вдалим для будь-яких починань і для весілля. Згідно з прикметами, це один із найщасливіших днів у році. Вважається, що ця дата приносить людям взаєморозуміння, тому в Ярилин день можна попросити вибачення або відновити спілкування зі старим знайомим

У язичницькі часи наші пращури в перший день липня згадували бога Сонця Ярилу, а день Ярила називався Маківка літа – найспекотніший і найсонячніший період у році. Наші пращури в це народне свято влаштовували ярмарки, ходили в гості, стрибали через багаття.

Селяни присвячували свято 1 липня прибиранню в оселі, позбавленню від старих і зламаних речей, вибиванню килимів і матраців. На луках збирали дикі ягоди та цілющі рослини, а до лісу ходили за першими грибами. У садах збирали малину, ожину, полуницю.

На полях у липні починали косити сіно і збирати в снопи. Господині варили кашу з першого зерна і заправляли домашньою соняшниковою олією. Така страва вважалася символом родючості землі та худоби.

Народжені сьогодні люди за знаком Зодіаку – Раки. Іменинники 1 липня дуже благородні та відповідальні. Вони завжди чинять по совісті. У них розвинена уява і хороші здібності до творчості. За характером ці люди трохи закриті, не люблять обтяжувати близьких своїми проблемами. У них занижена самооцінка.

Що не можна робити 1 липня

Жінкам сьогодні не можна займатися важкою фізичною працею і піднімати габаритні речі, інакше до кінця року будете важко впахувати. Також їм не можна хвалитися своїми досягненнями і красою, заздрити, розпускати плітки і розповідати чужі секрети – все це зіпсує жінці репутацію і від неї відвернуться близькі.

Не варто сумувати в цей день, згадувати свої минулі невдачі і старі образи, а також скаржитися на свої проблеми і хвороби, інакше вся удача 1 липня випарується і вам перестане везти в справах.

Також в цей день не можна хвалитися своїми досягненнями і красою, а ще успіхами своїх дітей.

1 травня не варто випасати домашню худобу і працювати на городі і в полі з 10 до 17 годин, оскільки в цей період сонце занадто сильно обпалює і зростає ризик сонячного удару.

Прикмети погоди 1 липня

Існують такі прикмети про погоду в цей день:

  • Сірі або сині хмари в цей день обіцяють негоду.
  • З’явилася веселка – до багатого врожаю в цьому році.
  • Якщо пішов дощ, то весь липень буде дощовим і не спекотним.
  • На траві вранці з’явилася роса – до сухої і спекотної погоди.
  • Якщо до полудня було сонячно, а після обіду сонце зайшло за хмари, то в липні погода буде мінливою і непостійною.
  • Багато пилу на дорозі – до грози.

Важливо відзначити, що в наш час клімат дуже змінився, і не всі давні прикмети для нас актуальні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *