16 Липня, 2024
Ніяких 3абoбонів, виключнo думка священника..0cь чoму не вaрто тpимати ікону в гаманці.

Ніяких 3абoбонів, виключнo думка священника..0cь чoму не вaрто тpимати ікону в гаманці.

Колись хрещена подарувала мені ікону з зображенням святої Катерини і веліла завжди носити її з собою. я багато років носила ікону в гаманці. Одного разу я задумалася про те, а чи можна це робити? Чи не суперечить це православним канонам і не опоганює чи саме зображення святої? Джерело

Ми вирішили детальніше вивчити це питання і розібратися у всіх нюансах. Ніяких забобонів, виключно думка священнослужителів.

Де повинні стояти ікони

Ікона в гаманці – це не рідкість. Багато людей носять їх як талісмани і вірять, що лик святого неодмінно повинен захищати і оберігати. Багато ще вішають ікони в машині, носять лики святих в кишені на удачу та інше. Але чи можна це робити?

Ікона – це перш за все святиня, і поводитися з нею слід відповідно. Сьомий Вселенський Собор сформулював вчення церкви про іконопочитання і там йдеться, що за допомогою ікон зображені на них святі стають предметом нашого споглядання, спонукаючи нас до спогаду про них.

Це про те, що ікона має стояти на видному місці, щоб ми могли бачити її, звертатися до неї і молитися. Ікона, яку носять в гаманці або сумці, не отримує належного управління. Собор ухвалив вшановувати ікони і підносити святим молитви. А як часто ти молишся перед іконою, яка лежить в гаманці?

Купуючи іконки, хрестики, ладанки та інші священні предмети, ми віримо, що вони повинні захистити нас від зла. Однак не ці речі захищають нас, а Бог. Найважливіше щирість віри, молитви і повага до святих речей. Думати, що ікона в гаманці повинна автономно тобі допомагати, це помилка.

Це зовсім невідповідне місце для лику святого. Сусідство ікон з грошима, кредитними картками та іншими мирськими речами недоречно. З тієї ж причини не можна вішати ікони в салоні машини.

Священнослужителі впевнені, що ікона не повинна стикатися з побутовими речами. Ти ж не знаєш, де були гроші, що лежать поруч зі святинею. Якщо вже в сумці знаходиться ікона, то і поводитися з нею варто як зі святинею. Дбайливо класти сумку кожен раз, не сідати на неї, і гаманець в задню кишеню не засовувати. Мільйон дрібниць, про які в побуті не подумаєш.

Однак найважливіше навіть не це, а наше ставлення до образу святого. Відповідай собі на питання: навіщо ти носиш з собою ікону? Якщо це дійсно заради боголюбства, щоб молитися в тяжку хвилину перед ликом святого, тоді це одна справа. Хоча і в цьому випадку краще не в гаманці зберігати ікону, а в нагpуднiй кишені, де буде лежати тільки образ.

Якщо ж ти носиш її про всяк випадок, на удачу, щоб щастило в житті, це вже зовсім інше питання. Це перетворення християнської святині в язичницький символ. Над цим потрібно гарненько подумати і усвідомити. У будь-якому випадку краще всього поставити ікону вдома і вознести святому молитву.

Де ж тоді можна ставити ікони ? Якихось строгих правил немає, але деякі поради дотримуватися потрібно. Правильне розташування тобі підкаже здоровий глузд. Можна розміщувати ікони в вітальні, в дитячій, на кухні і навіть у спальні. Ясна річ, що у ванній вони будуть недоречні.

Не варто розміщувати ікони поруч з телевізором та іншою технікою. Молитва вимагає повної концентрації, а техніка мимоволі змушує відволікатися. Краще вибрати місце, віддалене від відволікаючих чинників. Не обов’язково робити цілий кут з іконами і намагатися поставити туди якомога більше ликів святих. Для молитви досить і одну ікону, аби вона була від серця.

Звичайно ж, це неписане правило, але багато священнослужителів вважають саме так. Однак строгої заборони немає. Якщо ікона, яку ти носиш з собою, чимось особлива для тебе і тобі легше на серці, коли вона поруч з тобою, то нехай залишається. Аби в твоєму серці була справжня віра в Господа, без забобонів і окультних проблем.

До ікон потрібно ставитися з повагою і благоговійно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *