21 Липня, 2024
Пенcійний фонд зменшує пeнсії без відома пенcіонерів. Екcперт пояcнив, чому розмір пeнсії “cкаче”. Відео

Пенcійний фонд зменшує пeнсії без відома пенcіонерів. Екcперт пояcнив, чому розмір пeнсії “cкаче”. Відео

Певно, багато хто з пенсіонерів не знає, що існує надбавка до пенсій для жінок, яким підняли пенсійний вік. Про це розповів пенсійний експерт Сергій Коробкін.

Свою розповідь він почав з історії, яку розповіла пенсіонерка з Київщини Ніна Іванівна.

«Мені 67 років, маю сумніви щодо правильності нарахування пенсії. Пенсії нам нараховують невірно і заробляють собі таким чином на премії. Розмір пенсії постійно змінюється.

Наприклад, у лютому, квітні, вересні та листопаді 2023 року пенсію виплачували в меншому розмірі, ніж нараховували. Зокрема, у листопаді зняли з мене 433 грн.

Так само й у 2024 році, у березні, пенсію збільшили на 114 грн, а у квітні чомусь знову зменшили на понад 600 грн. Я продовжую працювати сезонним оператором котельні при лікарні і за сумісництвом так само в котельні при школі.

Зарплата останнім часом непогана. Чула, якщо працюю в школі або комунальному господарстві, то можу перерахувати пенсію з урахуванням нового коефіцієнта і по зарплаті. Дуже прошу допомогти розібратися», — пише пенсіонерка.

«Із доданого протоколу розрахунку видно, що у жінки вже майже є 45 років стажу, але не дуже велика зарплата, яка врахована за періоди з 2000 до 2016 року. Через це загальний розмір пенсії, на жаль, виходить невеликий», — пояснює експерт.

«У цьому прикладі є цікава надбавка, яка була встановлена за пізніший вихід на пенсію. Нагадаємо, що з жовтня 2011 року жінкам почали поступово піднімати пенсійний вік. Жінкам, які через це нововведення змушені були йти на пенсію пізніше, встановлювали компенсацію в розмірі 2,5% від основного розміру пенсії за кожні 6 місяців пізнішого виходу на пенсію.

У цьому прикладі на пенсію за новими правилами Ніні Іванівні довелося йти не в 55, а в 56 років, у 2013-му замість 2012-го року.

Натомість за це держава встановила довічну надбавку до пенсії в розмірі 5% від базового розміру пенсії. Утім, у цій конкретній ситуації основний розмір пенсії за віком становить лише 3 222 грн. Таким чином компенсація за пізніший вихід на пенсію зараз становить лише 161 грн», — розповів він.

На думку експерта, одна з причин зменшення пенсії, до речі, може бути пов’язана саме з тим, що людина працює на сезонних роботах.

«Через це може виникнути плутанина з розміром доплати за понаднормовий стаж. Тому важливо вчасно повідомляти органи Пенсійного фонду про факт звільнення працевлаштування.

Бо коли в Пенсійному фонді з’ясовують, що людина почала працювати і про це не повідомила, за певний час може утворитися переплата, яку потім із пенсії автоматично утримують. Але точно сказати, чому розмір пенсії стрибає, можуть тільки в Пенсійному фонді», — вважає Коробкін.

джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *