24 Липня, 2024
По 4,32 гpн за кВт вже мало! У Міненеpго озвучили новий таpиф на cвітло

По 4,32 гpн за кВт вже мало! У Міненеpго озвучили новий таpиф на cвітло

Додаткові гроші, які отримають енергетики після підвищення тарифу на електроенергію для населення, будуть спрямовані на ремонт та відновлення генерації державними компаніями.

Про це повідомила заступник Міністра енергетики України Світлана Грінчук.

Нова тарифікація постачання електроенергії населенню дозволить “продовжити ремонтну кампанію в енергетиці, аби максимально підготувати енергосистему до зими, додати до неї додаткові потужності, а також певною мірою відновити державну генерацію”.

Масштабні удари окупантів по енергетичній інфраструктурі у березні вивели з ладу приблизно 9 ГВт потужностей.

“Зокрема, дуже постраждали теплові електростанції державної компанії “Центренерго” та гідроелектростанції “Укргідроенерго”, – вказано у повідомленні міністерства.

Світлана Гринчук підкреслила, що новий тариф на використання електричної енергії населенням компенсує собівартість виробництва електричної енергії і витрати на передачу її споживачам.

“Діючий тариф покриває собівартість виробництва 1 кВт·год двома державними енергокомпаніями – “Енергоатомом” та “Укргідроенерго”, а також передачу електроенергії та її розподіл.

Тариф складається виключно із собівартості витрат, без жодної копійки будь-якої надбавки”.

За словами Грінчук, ринкова вартість однієї кіловат-години становить понад 7,5 грн.

Водночас, на думку директора Центру досліджень енергетики Олександра Харченка, новий тариф на електроенергію, який оплачуватиметься населенням з 1 червня і складатиме 4,32 грн/кВт*год, не стимулюватиме відновлення генерації. Зростання вартості енергетичного ресурсу для населення буде розподілено на інші цілі.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *