18 Липня, 2024
Який термін пpоходження військово-лікаpської комісії в Укpаїні у 2024 pоці

Який термін пpоходження військово-лікаpської комісії в Укpаїні у 2024 pоці

Військово-лікарська комісія є обов’язковою для військовозобов’язаних осіб, оскільки саме висновок ВЛК визначає ступінь придатності до військової служби.

Який термін проходження військово лікарської комісії та скільки часу на це дається – читайте на Фактах ICTV.

Який термін проходження ВЛК в Україні у 2024 році.

Новий закон передбачає, що чоловіки зі статусом Обмежено придатні повинні пройти повторну ВЛК до 4 лютого 2025 року.

Згідно з новими правилами проходження ВЛК, тепер її можна пройти не тільки в ТЦК, а й у поліклініках, лікарнях, госпіталях й інших військових установах.

Направлення на проходження комісії мають надавати представники ТЦК, в якому людина перебуває на обліку.

Варто зазначити, що направлення на ВЛК вручають після того, як особа отримала повістку на уточнення даних та особисто з’явилася в ТЦК.

У цьому році також скоротилися: термін проходження ВЛК, термін встановлення граничних строків проведення досліджень і медоглядів військовозобов’язаних.

Тепер строки такі:

не більше 4 календарних днів з дати направлення на комісію на проведення медичних оглядів щодо придатності до військової служби;
не більше 3 робочих днів з дати направлення на комісію на проведення лабораторних досліджень;
не більше 3 робочих днів з дати направлення на комісію на проведення інструментальних досліджень.
Керівники ТЦК, голови ОВА, працівники закладів охорони здоров’я зобов’язані дотримуватися вказаних вище строків та належним чином організувати маршрути проходження ВЛК для військовозобов’язаних чоловіків.

В цілому Положення про ВЛК передбачає, що військовозобов’язані особи проходять військово-лікарську комісію через 5 років після постановки на військовий облік, тобто, постанова ВЛК діє протягом 5 років.

Тим же Положенням передбачено, що у разі проведення мобілізації, постанова ВЛК дійсна протягом 12 місяців, тобто військовозобов’язана особа може бути викликана для проходження ВЛК вже через 12 місяців.

Тобто, у разі проведення мобілізації, ТЦК може вручати повістку на ВЛК раніше терміну закінчення дії попередньої постанови ВЛК.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *