18 Липня, 2024
Яку пенсію нарахують із офіційною мінімальною зарплатою: сума здивує

Яку пенсію нарахують із офіційною мінімальною зарплатою: сума здивує

Розмір майбутньої пенсії українця залежить від стажу, одержуваної зарплати та внесків із неї сплачених. З мінімальною зарплатою та достатнім стажем (35 років) можна розраховувати на пенсію, розмір якої становитиме 2457 грн.

Як свідчать розрахунки OBOZ.UA, це більше за мінімальну пенсію в 2361 грн, яка залежить також від середньої зарплати по країні за три роки, і від середньої зарплати, з якої українці сплачують внески.

В Україні один із найнижчих рівнів пенсії в Європі. При цьому пенсійну реформу, згідно з Меморандумом з МВФ, до закінчення війни та стабілізації ситуації не проводитимуть

Яку пенсію можна отримати

Пенсія для кожного українця розраховується індивідуально., приблизно, вона становить близько 30% від отриманої зарплати. Але іноді може бути менше. Наприклад, із зарплатою 15 тис. грн можна розраховувати на пенсію в 4228,2 грн. Це менше ніж 30%. І це за умови, що у вас є 35 років стажу.

За такого ж стажу та зарплати в 10 тис. грн пенсія буде на рівні 3314 грн. Це понад 30%. З мінімальною зарплатою у 8 тис. грн та з 35 роками стажу можна розраховувати на пенсію, розмір якої становить лише 2255 грн.

Із зарплатою вдвічі вищою за середню (це понад 33 тис. грн, за даними Пенсійного фонду) можна отримати пенсію в 9491,5 грн. Відповідно до нормативів Міжнародної організації праці, достатньою вважається пенсія, розмір якої становить 40% від звичного заробітку. Україні, на жаль, до цього далеко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *