8 Травня, 2025
Багато хто і не знає яке потрібне підживлення для капусти: качани ростуть швидше і правильно формуються

Багато хто і не знає яке потрібне підживлення для капусти: качани ростуть швидше і правильно формуються

Вирощуючи капусту, городники чекають на отримання високого врожаю. Справа залишається за малим – посадити рослини в ґрунт і зайнятися доглядом. У мене будь-яка капуста: броколі, цвітна, білокачанна завжди дає гарні, міцні головки. Знаєте чому? Тому що я знаю чудовий засіб, який захищає від шкідників і служить підживленням. Розповідаю.

Які добрива потрібні капусті?
Культура вимоглива до вологи та наявності поживних елементів. Тому грядки готую заздалегідь. Осінню перекопую землю, вношу 10 л гною на 1 м2. Іноді не виходить удобрити грядку з осені, тоді проводжу підживлення після пересадки розсади в ґрунт. Використовую настій коров’яку у розведеному вигляді – 1:10, або настій курячого посліду, розведений із водою у співвідношенні 1:15. Норма витрати на 1 кущ – 700 мл.

На замітку! Коли зав’язуються качани, розпорошую по ґрунті навколо рослин деревну золу. Що ще потрібно рослинам, розповім згодом.

Вибір часу для внесення добрив
Капусту підживлюю 3 рази.

Удобрюю пересаджену розсаду через 2 тижні від посадки на постійне місце. Вношу комплексне мінеральне добриво, де частка фосфору, азоту та калію перебуває у співвідношенні 20:20:20. Також можна підгодувати настоєм курячого посліду.
Під час зав’язування кочанів знову вношу мінеральні добрива за формулою: 20:20:20. Альтернатива – настій коров’яку.

Третє підживлення на 14 день після другого підживлення. Тут уже використовую деревну золу, розвівши 100 г порошку 10 л води. Норма витрати під кожний кущ – 600 мл.
Що стосується середньо і пізньостиглих сортів капусти, то їм шкодить велика доза азоту. Елемент знижує термін зберігання. Тому азот вношу лише на початковому етапі вегетації. Далі – фосфорно-калійні добрива.

Все, здавалося б добре, але щось десь упустив, і по листі щось поповзло і їх погризло. Знаєте хто так зробив? Розповідаю і наприкінці дам пораду. Залишайтеся зі мною.

Шкідники та грибкові хвороби
Городники засмучуються, коли бачать з’їдене капустяне листя. Щоб не допустити поразки качанів, важливо вчасно помітити шкідників та перші ознаки захворювання.

Хрестоцвіта блішка. Комаху відразу і не помітиш – дуже жваво вона перестрибує з листка на листок. Тільце чорно-сріблясте. Харчується молодим листям. Побачивши на пластинах маленькі наскрізні дірочки, потрібно відразу ж розпочати боротьбу з комахою.

Як тільки настає ніч, зі свого укриття виповзають равлики та слимаки. Звісно, вночі не підеш перевіряти, їдять вони капусту чи ні. Але я раджу обробити посадки з профілактичною метою. Сам обприскую настоєм часнику. Запах відлякує всіх шкідників. Обробляю капусту методом обприскування 1 раз на тиждень.

Біла та сіра гнилі виникають на капусті внаслідок неправильного догляду, порушення правил агротехніки. Біла гнилизна вражає слабкі, перерослі рослини і проявляється у вигляді пухнастого нальоту сірого кольору, наче волога.

Сіра гнилизна вражає культуру перед збиранням урожаю або вже під час зберігання. На листі можна виявити коричневі плями, що поступово розростаються по всій поверхні. Потім на пластинах утворюється сірий наліт.

Слизовому бактеріозу піддаються посадки в сирий рік. Від інфекції частіше страждають ранньостиглі та середньостиглі різновиди капусти. Можна побачити слиз, від качанів виходить неприємний запах.

Чи все це у вас було? Не біда. Ділюсь своїм досвідом. Читайте далі.

Розповідаю, чим я заправляю лунку для капусти, щоб захистити її від усіх напастей – шкідників та грибкових захворювань
Найпоширеніше захворювання – кила. Така підступна хвороба, що може повністю позбавити врожаю. Якщо хвороба з’явилася, то на цій ділянці заборонено висаджувати капусту протягом 5 років.

Розкажу вам, як я обходжу цю напасть. Агротехніка застосовується до різних видів капусти – до цвітної, білокачанної, броколі.

Перед посадкою розсади капусти на постійне місце викопую глибоку лунку і на дно сиплю половину склянки крейди. Якщо у вас ділянка з кислим ґрунтом, то внесіть 1 склянку. Придбати цей засіб не складно – продається крейда у спеціалізованому садівничому магазині або у відділі корму для тварин. Крейда насичує ґрунт кальцієм, розкислює його.

Потім кожну лунку поливаю. Усередині утворюється біла суміш. Чекаю, поки вона вбереться в землю. На дні утворюється біла кашка, як бруд. Ось у неї і висаджую розсаду капусти.

На замітку! Якщо у рослин занадто довга ніжка, її варто заглибити в ґрунт, залишивши на поверхні перше нижнє листя. Далі мульчується ґрунт, щоб зберегти вологість. Такі умови вважаються оптимальними для розвитку культури.

Погодьтеся, спосіб недорогий, але дуже ефективний. Запевнюю вас. Сам перевірив на практиці – працює чудово! Даю поради багатьом городникам, і вони кажуть мені «дякую». Капуста швидко розвивається, нарощує зелену масу, зав’язує качани. Здоровим рослинам не страшні грибкові хвороби. Такий спосіб пришвидшує адаптацію. Буквально за кілька днів після посадки розсада вже стоїть, «як солдатик», швидко рушає на зріст. Урожай завжди високий. Спробуйте, не пошкодуєте

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *