Розсада капусти активно росте, настав сприятливий час її висаджувати у відкритий ґрунт. Від правильної посадки залежить як швидко укоренитися рослина і піде на зріст. Але правильна посадка ще не все, важливо пам’ятати про особливості цієї овочевої культури. Капуста дуже часто хворіє на килу. Тому, щоб рослина росла здоровою, я вношу добрива в ямку.
Вибираю місце для капусти.
Капусту завжди саджаю лише на сонячне місце. Бажано вибирати рівне місце, але можна і на височини. Не можна садити в низину, оскільки там накопичується холодне повітря навіть улітку. А під час дощу часто підтоплюється. У сирому ґрунті капуста погано росте.
Також важливо враховувати сівозміну, необхідно дотримуватися чергування культур на городі. Не можна капусту садити після капусти та інших хрестоцвітих культур. Можна посадити капусту після бобових, огірків, моркви чи буряків.
Який ґрунт потрібний для капусти.
Капуста добре росте на нейтральному або слаболужному грунті. Тому навесні важливо вимірювати рівень pH на городі. За потреби потрібно внести на грядки доломітове борошно або вапно для розкислення ґрунту.
Звичайно ж вносимо перегній або компост, щоб підвищити родючість ґрунту. Рослина нарощує багато листя, а для цього потрібно азот, фосфор і калій.
Загартування розсади.
За тиждень до висаджування проводимо загартовування розсади капусти. Важливо пам’ятати, що у рослини ніжне листя і вони отримають сонячні опіки без загартування. Тому спочатку виносимо розсаду капусти у тінь до обіду. Потім поступово збільшуємо час та залишаємо на вулиці на ніч.
І не забуваємо, що після посадки важливо притінити капусту. Можна накрити агроспаном або просто встромити поруч лист лопуха. Завдяки цьому капуста краще приживеться.
Що додати у ямку при посадці капусти.
На підготовленій грядці копаю ямку. На дно насипаю 1 ст. л. борофоски і перемішую із землею. Наливаю воду в ямку та саджаю розсаду капусти. Присипаю землею та притіняю.
Якщо ви грунт на грядці заздалегідь не удобрювали і не вносили добрива, то ямку удобрюємо за такою схемою: насипаємо 1 ст. л. борофоски, жменю деревної золи або доломітове борошно і ще насипаємо перегній. Така ямка добре заправлена і рослина швидко вкорениться. Але найголовніше ґрунт розкислений, тому рослина активно розвиватиметься і не захворіє на килу