Як не любити полуницю, адже це одна з найсмачніших ягід на нашій планеті. До того ж – ця ягідна культура чудово визріває і в нашій кліматичній зоні, тому обов’язково має рости на кожній садовій ділянці. Під час цвітіння і плодоношення полуниці потрібне підвищене харчування, для того, щоб ягода росла більшою і солодшою. Особливо вимоглива полуниця до додаткового підживлення в тому випадку, якщо росте вже не перший рік на тому самому місці.
Дуже добре ягода відгукується на внесення гуматів саме в період цвітіння та плодоношення. Тому сьогодні я навчу вас як правильно та які саме гумати змішати разом, щоб отримати максимальний урожай полуниці. Насамперед треба сказати про те, що гумати – це не хімія, а речовини, які утворюються в процесі перегнивання органіки. Концентрації гумусу у ґрунті визначає ступінь її родючості.
Перша речовина для підживлення це гумат калію. Ось основні плюси внесення гумату калію під полуницю:
Активує дію ґрунтових мікроорганізмів, покращуючи засвоюваність поживних речовин кореневою системою рослин.
Стимулює формування здорових кущів і рясне плодоношення.
Допомагає збільшити вміст вітамінів та цукрів у плодах, покращуючи їх смакові якості.
Для підживлення розведіть 1 столову ложку гумату калію у 10 літрах води.
Друга речовина – це гумат фосфору. Гумат фосфору – добриво, стимулятор росту та біологічно активна речовина з позитивним впливом як на полуницю, так і на сам ґрунт. Добриво позитивно впливає на цвітіння та плодоношення полуничних кущиків. Ці два види гуматів сумісні один з одним і навіть посилюють позитивний вплив підживлення на рослини. Потрібно також 1 столова ложка концентрату гумату фосфору на 10 літрів води. Змішуємо гумати (два види) у воді та поливаємо полуницю по 1 літру під кожен кущик. Цим рекомендується підживити полуничку 2 рази під час цвітіння та під час плодоношення