15 Липня, 2025
Встигаєте посадити у липні! Знайомий агроном підказав сорт огірків без гіркоти, які плодоносять як божевільні.

Встигаєте посадити у липні! Знайомий агроном підказав сорт огірків без гіркоти, які плодоносять як божевільні.

Я, наприклад, до гіркоти в огірках ставлюся нормально – такий смак зумовлює кукурбітацин, який має протипухлинний ефект. Але мої рідні категорично відмовляються їсти такі овочі. Що ж, вистачає гарних сортів чи гібридів і без гіркоти.

Нещодавно «відкрила» собі огірок Амур F1. Він дуже врожайний, смачний, відмінний при свіжому споживанні та в банках. А ще практично не хворіє, але якщо і підчепить якусь інфекцію, то швидко відновлюється. Також «підкуповує» ранній термін дозрівання і те, що кущ не потребує запилення чи формування.

Опис огірка Амур F1
Дуже ранній, перші плоди готові до знімання через 37-38 діб після сходів. Партенокарпічний, тобто, не потребує запилення і дає переважно жіночі квітки.

Більшість джерел стверджує, що з 1 кв. м можна зібрати 25 кг, але за інформацією деяких, при гарному догляді та регулярних підживленнях показник доходить до 45-50 кг. Мене вражає не лише друга цифра, а й перша. Чесно зізнаюся, облік не вела, але плодоносить Амур справді як божевільний.

Практично не гілкується, у вузлах формує по 1-2 огірки (це називається схильністю до пучкового плодоношення). Плоди дає веретеноподібні, з розпливчастими білими смужками, що тягнуться від носика максимум до середини плода. Горбики дрібні, часті, зі світлим опушенням. Знімна довжина огірків 12-15 см, маса – 90-110 г. Якщо плоди переростуть, що небажано, не жовтіють.

Амур F1 стійкий до основних хвороб огірків. Добре переносить зниження температури.

Важливий момент. Огірок Амур – спринтер. Основну масу врожаю віддає протягом першого місяця плодоношення. Це дуже зручно для фермерів та при масових заготовках на зиму. Мені не доводиться збирати та зберігати огірки тиждень, щоб закатати кілька банок. Можна «відстрілятись» за один раз. А «на поїсти» саджаю Джем, плюс кілька кущиків інших сортів і гібридів (на випробування).

Основи агротехніки
Я вирощую Амур F1 через розсаду, хочу отримати врожай тижня на два раніше. Але насіння можна сіяти у землю. Щільність посадки на 1 кв. м:

теплиці – 3 рослини;

відкритий ґрунт – 4-5 кущиків.
Найважливіше при вирощуванні огірків – часті поливи, причому обов’язково відстояною теплою водою. Ґрунт повністю пересихати не повинен, тому для полегшення догляду прикореневу зону слід замульчувати. Я використовую для цього скошену з газону траву.

Формування кущики Амура не потребують. А ось підв’язку на шпалеру я вважаю обов’язковою. Якщо огірки вирощуються у лежачому положенні, про багатий урожай можна забути. Підживлювати гібрид слід щотижня, коли іншого не зазначено в інструкції до добрива. Купуйте спеціалізовані препарати для огірків – там усі елементи живлення знаходяться у збалансованому вигляді, що позбавить вас маси проблем.

І останнє – не забувайте своєчасно збирати врожай. Перерослі огірки мало того, що робляться менш смачними, так ще й гальмують зростання інших зав’язей.

Переваги та недоліки
Фахівці вважають гібрид Амур одним із найкращих та врожайних сучасних огірків. Справді, у нього безліч переваг:

рекордна врожайність;

гарні вирівняні плоди;
зеленці підходять для маринування та свіжого споживання;
кущ формує себе сам;
стійкість до похолодання та основних захворювань;
збирати врожай треба 2-3 рази на тиждень, а не через день;
відмінний смак;
немає гіркоти;
висока товарність;
холодостійкість;
дружня віддача врожаю протягом місяця.
Останній пункт можна зарахувати і до недоліків Амура. Але тільки якщо на ділянці для посадки іншого сорту чи гібриду немає місця. А вимогливість до догляду з лишком окупається величезною врожайністю та відмінним смаком

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *