13 Липня, 2025
Всього 1 обробка позбавить помідори від вершинної гнилі. Що вносити, щоб помідори не гнили.

Всього 1 обробка позбавить помідори від вершинної гнилі. Що вносити, щоб помідори не гнили.

У липні кущі томатів активно наливають плоди на гронах. На даному етапі розвитку важливо уважно стежити за плодами та проводити підживлення, щоб не з’явилася вершинна гниль помідорів. Вносимо один раз добрива та рятуємо помідори від вершинної гнилі. Розповім докладніше, чим можна обробити кущі помідорів від вершинної гнилі.

Що таке вершинна гнилизна помідорів.
Вершинна гниль не є грибковим чи інфекційним захворюванням. Це захворювання виникає через дефіцит кальцію. Проявляється у вигляді темних вдавлених плям на верхівці плода, протилежній плодоніжці.

Плями на помідорах видно не відразу, оскільки на верхівці плодів спочатку з’являються світло-жовті плями, потім вони темніють і можуть стати навіть м’якими. Потім ця гнилизна поширюється на весь плід. Всі заражені плоди вже не придатні для споживання.

Чому з’являється вершинна гнилизна.
Як уже зазначила, вершинна гнилизна з’являється на томатах через брак кальцію. Це важливий мікроелемент, який впливає на розвиток плодів.

Тому у червні я підгодовувала томати кальцієм і в липні планую вносити добриво на днях. Але важливо відзначити, що навіть внесення кальцію не гарантує не появу вершинної гнилі, якщо не дотримується агротехніка.

Рослини при неправильному поливі не можуть засвоювати кальцій. Тому не допускаємо пересихання ґрунту. І також стежимо за азотними добривами. Надлишок азоту в ґрунті також не дозволяє рослині засвоювати кальцій.

Томати також відчувають дефіцит кальцію, якщо земля кисла. Тому важливо вимірювати рівень pH, щоб рослина могла поглинати з ґрунту всі необхідні мікроелементи.

Що робити, щоб урятувати томати.
Помідори не гнитимуть, якщо регулярно поливати томати з урахуванням погодних умов. А також проводити підживлення кущів кальцієм. Якщо в червні не вносили добрива, то зараз поливаємо томати кальцієм і через 10 днів повторюємо підживлення.

Якщо вносили кальцій у червні, достатньо підживити томати кальцієм всього один раз. Для підживлення можна використовувати два добрива. Ефективно працює від вершинної гнилі кальцієва селітра та брексіл кальцію.

Але важливо зважати на нюанси при застосуванні добрив. У складі кальцієвої селітрі знаходиться азот та кальцій. Таке добриво краще вносити у разі, коли томати не жирують. Якщо томати жирують, то вносити це добриво не рекомендується.

Брексіл кальцію містить кальцій та бор. Дані рослини на цьому етапі розвитку потребують бору для великого цвітіння та кращого зав’язування плодів. А кальцій звичайно необхідний для розвитку плодів, і щоб не з’явилася вершинна гниль.

Для приготування 1 ст. л. брексіл кальцію розводжу в 10 літрах води та обприскую кущі томатів по листку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *