Ситуація в енергосистемі, що ускладнилася через аномальну спеку останніми двома тижнями, почне поліпшуватися зі зниженням температури повітря, і з суботи, 20 липня, імовірно, графіки відключень стануть м’якшими.
Таку заяву зробив радник прем’єр-міністра, член наглядової ради НЕК Укренерго Юрій Бойко, повідомляє Інтерфакс-Україна.
«Сьогодні-завтра через зниження температури поступово почнеться знижуватися споживання е/е, потім настануть вихідні, коли воно традиційно нижче. З понеділка ця тенденція до зниження попиту (як реакція на зниження температури — ред.) посилиться. Ми все одно житимемо в графіках, але вони будуть істотно м’якшими, ніж це було, особливо в останні два тижні», — сказав Бойко
При цьому він пояснив, що рівень споживання в енергетиці реагує на зміни температури довкілля із затримкою приблизно на три дні, що й дає змогу прогнозувати його зниження найближчим часом, з огляду на те, що сьогодні перший день, коли спека має йти на спад.
У середньостроковій перспективі, за його словами, відносно стабільна ситуація з енергопостачанням очікується в серпні-вересні і, можливо, в жовтні, якщо не буде значного похолодання. Позитивний сценарій на найближчі два місяці Бойко пояснив тим, що не повинно бути аномально високих температур, а «в енергосистемі з’являтиметься генерації більше, ніж йтиме в ремонт».
Водночас директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко зазначив, що не очікує значних поліпшень з енергопостачанням найближчими 3−4 тижнями, розраховуючи на них усе ж таки в останній декаді серпня.
«Вихід із ремонту блоку АЕС означатиме незначне поліпшення, але приблизно остання декада серпня поліпшить загальну картину», — сказав Харченко під час дискусії.
Проте він розраховує на відсутність відключень е/е на початку і в середині осені. «У вересні-жовтні за умови везіння і гарної погоди відключень не повинно бути взагалі», — вважає він.
Раніше повідомлялося, що 22 березня поновилися російські масовані атаки на енергетичну інфраструктуру. З травня в Україні застосовуються обмеження споживання електрики.