26 Липня, 2025
В усіх вже почали плодоносити огірочки– тоді пора їх удобрити. Найкращі три  підживлення.

В усіх вже почали плодоносити огірочки– тоді пора їх удобрити. Найкращі три підживлення.

Ось і настав період плодоношення огірків. Не повірите, але кожен поважаючий себе городник може регулювати свій урожай! Як? Дуже просто: робимо підживлення нашим огірочками поливаючи поживною сумішшю або обприскуванням по листу. Справжні рятувальники – калійні добрива і азот. Застосовуємо їх, чергуючи потижнево. Якщо все робити правильно, огірочки будуть віддавати свої плоди безперервно і рясно. Практично до кінця літа.

Головне добриво – калій

А чи знаєте ви, що для активного плодоношення огірків потрібен калій? Причому у великій кількості. Де його взяти? Все дуже просто, наші джерела це попіл і гумат калію.

Готуємо підживлення, як справжні городні кулінари, за рецептом:

  • Один стакан попелу на 10 літрів води. Обов’язково теплою. Або чайна ложка гумата калію на ті ж 10 літрів води. Хоча правильніше буде користуватися дозуванням, зазначеним виробником. Виробників багато і у кожного свої правила, зазвичай прямо на етикетці.

Розмішуємо строго за рецептом і поливаємо свої грядки. Щедро. Адже калій в змозі поліпшити ще й смак огірочків. Вони не будуть гірчити і ви забудете про порожнечі і деформацію плодів.

Дріжджі – серйозне підживлення

Як відомо, бражка – вона і в Африці бражка. Користі від неї на городі мабуть більше, ніж на кухні. Хочете виростити правильну малосольну або солону закуску – поливайте огірочки бражкою рази три-чотири в сезон. Починаємо прямо з моменту зав’язування плодів.

Рецепт простий:

  • Беремо 100 грамів дріжджів (тих, які для бражки), п’ять літрів води, знову ж теплої, але не більше 30 ° С, інакше дріжджі можуть загинути і півсклянки цукру.
  • Перемішуємо з особливою ретельністю всі інгредієнти і залишаємо на пару годин для запуску процесу. Це матковий розчин. Розбавляємо 1:5 і поливаємо наші огірочки з розрахунку один літр на одну рослину.

Результат буде вражаючий. Великі і здорові листки, велика кількість квіток і солідна кількість зав’язей.

Ферментоване зелене добриво

В одній з наших публікацій ми вже розповідали, як приготувати настій зі звичайної кропиви. Користь від такого зеленого розчину незаперечна. Сьогодні мова піде про настій дещо іншого роду. Всього три дні знадобиться, щоб побачити результат. Огірки різко почнуть рости, утворюючи велику кількість зав’язей.

Рецепт досить простий:

  • Беремо зелену, свіжоскошену траву. Будь-яку! Краще по соковитіше. Набиваємо її в щільний пакет чорного кольору. Підійде і саморобний з плівки. Щільно зав’язуємо і залишаємо на сонці на пару днів. Що відбувається всередині пакету? Нагрівання до 70 ° С, активний процес розкладання і ферментації. Плюс гинуть шкідники і бактерії.

Через пару днів дістаємо наше зілля і наповнюємо ним бочку або просто відро (дивлячись скільки ви приготували) до половини. І заливаємо водою. Бажано спочатку теплою. Залишаємо на пару годин для процесу бродіння. Наш диво настій готовий. Ось ним і поливаємо наші огірочки. НЕ шкодуємо, літра півтори під кожну рослину буде в самий раз.

Такий настій відмінно підійде і для помідорів з перцями і баклажанами. Особливо видно результат на слабких рослинах. Дайте їм три дні і ви їх не впізнаєте!

Що в підсумку?

Застосовувати можна всі три способи. Але краще окремо. Один тиждень годуємо огірочки дріжджами, інший зеленим ферментованим настоєм, ну а третій – калієм. Або навпаки. Хочете чимось одним – ваше право. Вибирайте собі рецепт до душі.

А хочете – поділіться в коментарях своїм.

Ну і наостанок

Огірки дуже не люблять холодну воду! Пам’ятайте, що вони теплолюбні рослини! І звичайно головний секрет. Поливайте свої огірочки ввечері. Бажано рясно. Вночі ваші огірочки ростуть дуже інтенсивно. Вранці різниця помітна неозброєним оком.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *