22 Листопада, 2024
Графіки відключення світла в Україні діятимуть не для всіх: для кого Кабмін зробив виняток Screenshot

Графіки відключення світла в Україні діятимуть не для всіх: для кого Кабмін зробив виняток

В Україні не відключатимуть електроенергію споживачам, які використовують щонайменше 80% електроенергії власного виробництва. Відповідну постанову ухвалив Кабінет міністрів.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Він зазначив: у такий спосіб держава хоче простимулювати енергетичну автономію бізнесу. obozrevatel.com

“Аби забезпечити належний рівень підготовки до зимового періоду, держава запровадила пакет програм і заходів для прискорення розбудови децентралізованої генерації. … Ухвалюємо постанову, за якою для споживачів, що використовують не менше 80% електроенергії власного виробництва, не діятимуть графіки вимкнень. Це важливий елемент нашої енергетичної стійкості.”, – йдеться у повідомленні

Раніше ж графіки відключень скасували для українців, які проживають у населених пунктах та об’єктах в 20-кілометровій прифронтовій зоні. А також у 20-кілометровій зоні від кордону з Росією та Білоруссю.

“Уряд формує перелік критично важливих об’єктів, яким гарантується пріоритетне електропостачання. … Також додаємо норму, що відключатися від світла не будуть населені пункти, а також об’єкти в 20-кілометровій зоні від кордону з Росією, Білоруссю та за 20 кілометрів прифронтової зони”, – розповів тоді Шмигаль.

Загалом же, нагадаємо: існує умовне співвідношення кількості черг відключень світла з кількістю годин без нього. Зокрема

1 черга графіків означає 4 години відключень на добу (сумарно з 24 годин);

2 черги – 8 годин обмежень на добу;

3 черги – 12 годин без світла на добу;

4 черги – до 16 годин обмежень на добу.

Водночас різні обленерго по-різному розподіляють цей час між своїми споживачами. Наприклад, у ДТЕК (Київ, Київська, Дніпропетровська, Одеська та Донецька області) існують т.зв. світло-сірі зони у графіках. Коли оголошено про застосування 1-2 черг, світло у них є. А коли 3 і більше черг – світла немає. У темно-сірих зонах відключення є завжди, доки діють графіки.

В інших регіонах системи різняться. Найчастіше обленерго просто оновлюють графіки щодня або навіть протягом дня. Стежити за такими оновленнями потрібно на офіційних ресурсах самих обленерго:

ТРЦ та підприємства масово переходять на імпорт електроенергії

Водночас, у липні 2024 року два великі торгові центри у Києві – Respublika Park та Gulliver – перейшли на імпортну електроенергію. Технічний директор БФК Gulliver Сергій Кекух пояснив, що через відключення світла до 12 годин на добу навіть перехід на дизельні генератори не міг забезпечити роботу вентиляції та кондиціювання.

Ця ситуація особливо критична влітку, коли вентиляція є необхідною для комфортного перебування в приміщеннях.Зі свого боку, SEO ТРЦ Respublika Park Юлія Щаслива наголосила, що перехід на імпортну електроенергію був стратегічним кроком для забезпечення стабільності бізнесу та підтримки енергетичної системи України. Обидва торговельні центри обрали цей шлях через зміни в урядовій постанові, яка дозволяє використовувати імпортну електроенергію для до 80% від загального споживання, що значно полегшило їм забезпечення безперебійного електропостачання.

Загалом же у червні 2024 року Україна імпортувала рекордний за останні 10 років обсяг електроенергії з ЄС – щоб забезпечити стабільність бізнесу під час тривалих відключень світла. При цьому, за даними Укренерго, 80% імпорту електроенергії здійснив бізнес.При цьому слід пам’ятати: імпорт електроенергії з ЄС до України значною мірою залежить від доступної інфраструктури і цін на європейському ринку.

Наприклад, у червні 2024 року Україна імпортувала 357,1 тис. МВт-год електроенергії з Угорщини, що становить 42% від загального обсягу. Інші країни-постачальники включають Словаччину, Румунію, Польщу та Молдову.

Економічно, імпорт електроенергії обходиться бізнесу на 25-30% дорожче за українську електроенергію. Проте останнім часом ціни в Україні зрівнялися з європейськими через значний дефіцит і постійне підвищення цін в межах прайс-кепів.

РегіонСпеціальний розділ на сайті обленерго
Вінниця та областьhttps://www.voe.com.ua/disconnection/detailed
Волиньhttps://energy.volyn.ua/spozhyvacham/perervy-u-elektropostachanni/hrafik-vidkliuchen/#gsc.tab=0
Дніпро та областьhttps://www.dtek-dnem.com.ua/ru/shutdowns
Донецька областьhttps://www.dtek-dem.com.ua/ru/shutdowns
Житомир та областьhttps://www.ztoe.com.ua/unhooking-search.php
Закарпаттяhttps://zakarpat.energy/customers/break-in-electricity-supply/schedule/
Запоріжжяwww.zoe.com.ua/графіки-вартових-стабілізаційних/
Київhttps://www.dtek-kem.com.ua/ru/shutdowns
Київська областьhttps://www.dtek-krem.com.ua/ru/shutdowns
Кіровоградська областьhttps://kiroe.com.ua/electricity-blackout
Львів та областьhttps://info.loe.lviv.ua/ (тільки у персональному кабінеті)
Миколаїв та областьhttps://www.energy.mk.ua/grafik-obmezhennya-spozhyvachiv
Одеса та областьhttps://www.dtek-oem.com.ua/ru/shutdowns
Полтава та областьhttps://www.poe.pl.ua/files/gpv/gpvB2.pdf
Івано-Франківськ, Прикарпаттяhttps://oe.if.ua/ru/sections/
Рівне та областьhttps://www.roe.vsei.ua/disconnections (потрібно завантажити файли)
Суми та областьhttps://www.soe.com.ua/spozhivacham/vidklyuchennya (пошук за номером рахунку абонента)
Тернопіль та областьhttps://www.toe.com.ua/news/71
Харків та Харківська областьhttps://oblenergo.kharkov.ua/ru/gaoinfo
Херсон та Херсонська областьhttps://ksoe.com.ua/cabinet/login/ (тільки в особистому кабінеті)
Хмельницький та областьhttps://hoe.com.ua/shutdown/new
Черкаси та областьhttps://cherkasyoblenergo.com/off
Чернівці та областьhttps://oblenergo.cv.ua/shutdowns/
Чернігівська областьhttps://chernihivoblenergo.com.ua/blackouts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *