28 Травня, 2025
“Дідівський” метод підживлення. Всього 1 чарка цього розчину під огірки відразу після сходів – врожай буде величезним

“Дідівський” метод підживлення. Всього 1 чарка цього розчину під огірки відразу після сходів – врожай буде величезним

Досвідчені городники рекомендують використовувати певні добрива

Усі садівники, які вирощують розсаду для подальшого висаджування в ґрунт, знають, що перший раз підживлювати огірки потрібно після появи другого справжнього листочка. Від того, чим підживити огірки вперше ви вирішите, залежить якість і кількість майбутнього врожаю.

Чим підживити огірки, які тільки зійшли – варіанти

Підживлення огірків після сходів потрібне, щоб допомогти розсаді зміцніти і почати правильно рости, не жовтіючи і не витягуючись. Якщо все зробите правильно, зможете потім висадити в ґрунт здорові саджанці – вони стануть частиною великого й успішного городнього сезону.

Досвідчені садівники рекомендують на першому етапі використовувати тільки мінеральні добрива, наприклад, Нітроамофоску. Двадцять грамів засобу розводять у відрі холодної води і поливають огірки – по 30-50 мл на кожну рослину. Такий нехитрий трюк дозволяє виростити шикарну розсаду без серйозних капіталовкладень

Підживлення огірків народними засобами після появи сходів можливе, але краще все-таки поєднувати екологічні добрива з комплексними. Наприклад, є чудовий рецепт із деревною золою – столову ложку цього інгредієнта висипати в трилітрову банку, туди ж додати 1 ч. л. нітрофоски, перемішати. На кожну рослину вносити не більше 100 мл.

Ще один варіант, чим підживити огірки на ранній стадії, – це використовувати такий собі мікс із трьох компонентів:

  • 15 грамів суперфосфату;
  • 7 грамів сульфату калію;
  • 2 грамів сульфату магнію

Усе це змішати, розчинити в 5 л води і вносити під огірки по 50 мл на кожну рослину. Ви можете помітити, що дози мінеральних добрив збільшені вдвічі – так і повинно бути, це і потрібно рослині після появи сходів.

Головне – ніколи не використовуйте хлорвмісні препарати для підживлення огірків на цій стадії, інакше культура в кращому разі не дасть рясного врожаю, в гіршому – загине. А ось фосфор, калій і азот необхідно використовувати обов’язково, особливо азот – саме він допомагає рослині формувати нові стебла і листя.

Як поливати огірки після сходів бурштиновою кислотою і навіщо

Бурштинова кислота – старий “дідівський” засіб, який десятиліттями використовують городники для підживлення огірків. Користь його незаперечна – річ у тім, що розсада огірків дуже погано переносить рух з місця на місце, і від пересадки може зачахнути. Не допустити цього допоможе саме бурштинова кислота, тож таке підживлення огірків народними засобами має з’явитися у вашому графіку внесення добрив

Чотири таблетки кислоти з дозуванням 0.5 грамів потрібно потовкти, а потім розчинити в склянці води. Коли рідина стане каламутною, її можна виливати у відро чистої холодної води. Поливати потрібно “на око” – так, щоб коріння добре просочилося засобом. Дивно, що таке підживлення універсальне – його можна використовувати і для поливу розсади, пересадженої в інші ємності, і для удобрення кущів, переміщених на грядку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *