У липні капуста починає активно формувати качан. У цей час важливо внести поживні речовини для збалансованого зростання. Розкажу докладніше, які натуральні добрива можна вносити під капусту у липні.
Натуральні добрива для капусти.
Виростити великі та соковиті качани капусти можна без застосування хімічних добрив. Достатньо застосовувати натуральні розчини, щоб забезпечити рослини всіма необхідними речовинами.
Коров’як.
Пропоную два натуральні добрива – коров’як та деревну золу. Коров’як натуральний продукт, але якщо немає можливості взяти його в селі, то зараз його можна купити в садових магазинах.
Коров’як готую досить просто. У відрі 1 частину коров’яку заливаю 10 літрами води та настоюю п’ять днів. За цей час відбувається процес бродіння і всі поживні речовини переходять у воду. В результаті одержуємо концентрований розчин коров’яку.
Деревна зола.
Деревна зола є натуральним фосфорно-калійним добривом. До складу золи входить фосфор, калій, а також магній, бор, сірка, залізо та інші мікроелементи.
Загалом у золи кілька корисних властивостей. Зола містить не лише поживні речовини, а й знижує кислотність ґрунту. А для зав’язування капусти це дуже важливий процес. Оскільки в кислому ґрунті капуста не може поглинати елементи живлення і качани не ростуть. Крім цього зола ще захищає від хвороб та шкідників. Попіл можна вносити в сухому вигляді. Особливо під час дощів. Зола вбирає в себе вологу і завдяки цьому капуста краще росте.
Як поливати капусту.
У липні у капусти йде зростання листя і починають зав’язуватися качани. Наразі йдеться про пізні сорти капусти. У ранньої та середньоранньої капусти качани вже зав’язалися і активно ростуть.
Для гарного зростання качана рослина поглинає у великих кількостях калій та фосфор, трохи азоту та у невеликих кількостях мікроелементи.
Тому зараз у спеку поливаю капусту коров’яків. Для цього 1 літр концентрованого розчину розводжу у 10 літрах води. Під кожен кущ вливаю по 1 л розчину.
А через п’ять днів підгодовую капусту золою. Для цього 1 склянку деревної золи заливаю гарячою водою та настоюю добу. Потім поливаю капусту по 500 мл розчину під кожну рослину.
В результаті після такого підживлення капуста активно почне зав’язувати качани. Оскільки внесення добрив збалансоване і всі речовини потрібні капусті саме зараз