1 Травня, 2025
Завжди кладу в борозни підживлення при посадці моркви. Коренеплоди виростають великі і соковиті.

Завжди кладу в борозни підживлення при посадці моркви. Коренеплоди виростають великі і соковиті.

Ще давно моя сусідка по дачі розповіла, що у неї завжди морква виростає великою і соковитою. А все тому, що разом з насінням в борозни вона кладе ефективне підживлення. Вона мені розповіла свій чарівний рецепт

У підсумку за багато років я переконалася в дієвості такого способу. Неважливо який я саджу сорт моркви, коренеплоди завжди збираю великі, а деякі досягають гігантських розмірів. Тепер хочу розповісти вам про це підживлення.

Яку роль відіграє добриво на етапі посадки

Спочатку може здатися, що вносити підживлення разом з насінням моркви абсурдно. Але насправді таким чином створюються ідеальні початкові умови для гарного росту і розвитку рослини.

Ви створите для насіння живильне середовище, в якому вони будуть відчувати себе комфортно і швидше зростатимуть

Може не потрібно?

Я не раз чула від городників про те, що якщо ґрунт виснажений не особливо сильно, то його не потрібно удобрювати, тим більше при посадці. Якщо ж ви хочете, щоб ваша морквина виросла великою і соковитою, то не потрібно думати подібним чином, це абсолютно неправильно.

Склад добрива

Підживлення, яке я використовую вже багато років, складається з трьох компонентів: калійного добрива, суперфосфату і перегною. В результаті у нас виходить, що рослина буде ще на стадії насіння забезпечена найнеобхіднішими для неї елементами – калієм, азотом, фосфором

Як приготувати підживлення

Вам знадобиться приблизно піввідра перегною (4-5 кг) і додайте в нього 20 г калійного добрива, а також 20 г суперфосфату. Перемішайте.

Скільки потрібно вносити

Вносьте підживлення в сухому вигляді. Однак перед цим грядку під моркву перекопайте, розрівняйте за допомогою граблів і зробіть боріздки невеликого розміру з інтервалом 20 см

Кладу в борозни підживлення при посадці моркви. Коренеплоди виростають великими і соковитими

Всі боріздки полийте з лійки, а після цього необхідно насипати невеликий шар добрива. Потім відразу висаджуйте насіння на глибину 1,5-2 см

Тепер потрібно засипати боріздки землею, злегка ущільнюючи. Таке підживлення моркві буде досить на весь сезон, тобто додатково удобрювати не потрібно.

Грядки не слід повністю засипати перегноєм. Я так робила один раз і нічого доброго з цього не вийшло. Мене тільки замучили бур’яни, які інтенсивно росли через перегній. Тому не потрібно повторювати мої помилки, щоб не витрачати час і сили.

Рекомендую спробувати мій спосіб! Думаю, вам він сподобається.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *