Помідори у відкритому ґрунті на початку липня вже з плодами на кущах. Після висадки в ґрунт наприкінці травня я вкривала томати парником із дугами з агроспана, зняла його буквально днями. Зазвичай агроспаном томати у відкритому ґрунті вкриваю до середини червня, але нині погода холодна та дощова. Літо десь заблукало, тому томати так довго були під укриттям. Коли видавалися теплі дні, то агроспан піднімала нагору, щоб їм діставалося більше сонця.
Чому томати можуть довго не зав’язуватися і зріти у відкритому ґрунті: що робити.
У відкритий ґрунт висаджуємо томати, які можна вирощувати на грядці без укриття, на пакетиках із насінням так і написано – томати для відкритого ґрунту. Так – то воно так, але без укриття і ці томати добре підуть у зріст після посадки якщо їх висаджувати у відкритий ґрунт із середини червня.
Без тепла вони не зростатимуть добре, тому якщо висаджую томати раніше середини червня в грунт, то під укриття агроспан з дугами. Щоб томати добре розвивалися та зав’язували плоди, забезпечуємо їм тепло на початку зростання. Цього року початок літа холодне, і незрозуміло, яке воно буде далі, тому можна допомогти зеленим томатам швидше визрівати.
Обприскування помідорів по листку борною кислотою.
Для прискорення дозрівання зелених томатів на кущах у відкритому ґрунті допомагає обприскування борною кислотою по листку. Розчин готуємо так само, як і з метою збільшення зав’язі при цвітінні: 1 г борної кислоти на 1 л води.
Обприскування томатів суперфосфатом.
Значно прискорює дозрівання томатів обприскування по листу суперфосфатом. У невеликій кількості гарячої води розчиняємо 25 гр. суперфосфату, а потім доводимо об’єм до 5 л води. Проціджуємо розчин та обприскуємо листя у помідорів