Розбираємося, в які дні квасити капусту найкраще – що кажуть народні прикмети і місячний календар.
Квашена капуста – не тільки смачна, а й дуже корисна заготовка. У ній міститься багато вітаміну С, який особливо необхідний організму в холодну пору року. Тому наші бабусі знали, що восени потрібно заготовити таку капусту на зиму. Розповідаємо, коли можна квасити капусту за прикметами та місячним календарем, щоб вона вийшла хрусткою, соковитою і простояла до весни. unian.ua
Коли квасити капусту найкраще
Квасять капусту традиційно в середині та наприкінці осені, для цього беруть, як правило, пізні сорти – зі щільними та соковитими головками, такі ідеально підходять для квашення
У який день квасити капусту – у чоловічий чи жіночий? У засолюванні капусти є одна тонкість: квасити її можна лише в певні дні тижня, так звані чоловічі. Вважається, що якщо поквасити в жіночий, то капуста вийде слизькою, м’якою і довго зберігатися не буде.
Щоб квашена капуста вийшла соковита, хрустка і довго простояла, її найкраще квасити в понеділок, вівторок і четвер – це чоловічі дні. Також потрібно врахувати, щоб ці дні збіглися зі сприятливими днями за місячним календарем.
Коли квасити капусту за місячним календарем у листопаді 2024 року
Для квашення капусти добре, якщо чоловічі дні тижня збігатимуться з датами, коли Місяць перебуває в знаках Зодіаку Овна, Стрільця і Козерога. У листопаді2024 року це будуть такі дні: 3, 4, 5, 6, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 30 число.
Вважається, що тоді заготівля вийде смачною і буде зберігатися без втрати якості довгий час.
Інші дати – несприятливі для такої заготовки.
Квашена капуста – рецепт із бабусиного блокнота
Квашена капуста готується досить швидко і всього з 4-х інгредієнтів.
Інгредієнти:
- капуста (середній качан) – 2-2,5 кг;
- морква – 2 шт.
Для розсолу:
- вода – 1 л;
- кухонна сіль – 1 ст. л.;
- цукор – 2 ст. л.
Нашаткувати капусту, натерти моркву на крупній тертці. Для розсолу розчинити у воді сіль і цукор. Викласти капусту з морквою в банку, прим’яти, залити розсолом.
Зверху покласти шматочок капустяного листа – щоб нашаткована капуста не почорніла. Накрити марлею, поставити в миску і в темне й тепле місце. Через три дні розсіл потрібно долити, оскільки частина його за цей час “втече”. Накрити пластмасовою кришкою і прибрати в прохолодне місце.