5 Квітня, 2025
Мудра притча: «Те, що ти робиш, повертається до тебе»

Мудра притча: «Те, що ти робиш, повертається до тебе»

На початку XX століття один шотландський фермер повертався додому, проходячи повз заболочену місцевість. Раптом його вуха спіймали крики про допомогу. Не роздумуючи, чоловік кинувся на порятунок і побачив хлопчика, що ледве тримався на плаву в пастці болотної трясини.

Хлопчик невпинно боротися з густою, живильною масою болота, кожен його рух тільки посилював небезпеку. Його голос лунав відчаєно й злякано, немов би кожен крик ставав останнім.

Фермер миттєво прийняв рішення: він зрізав міцну гілку і, обережно підійшовши, простягнув її до хлопчика. Завдяки цьому маленькому «рятівному канату» хлопчик вибрався з болоту, хоча й залишався в холодних тремтячих обіймах страху. Фермер запропонував хлопчику зайти до свого будинку, щоб він міг висохнути, зігрітися і заспокоїтися, проте хлопчик наполегливо відмовився, кажучи, що його батько вже, напевно, чекає на нього.

З вдячністю в очах, хлопчик попрощався і побіг додому…

Наступного ранку фермер побачив, як до його хати під’їхала пишна карета, запряжена величними скакунами. З машини вийшов елегантно одягнений джентльмен і звернувся до фермера:

— Ви вчора врятували життя моєму сину?

Фермер спокійно відповів, що так. Тоді джентльмен наполегливо запропонував винагороду:

— Скажіть, скільки я вам винен

— Прошу не перейматися, пане, — відповів фермер, — я просто зробив те, що будь-яка порядна людина б зробила.

Проте джентльмен не хотів залишити справу без належної подяки. Побачивши, як до порогу підбігає маленький синочок фермера, він запитав:

— Це ваш син?

— Так, — з гордістю підтвердив фермер, лагідно погладивши хлопчика по голові.

— Пропоную таке: я візьму вашого сина до Лондона та профінансую його освіту. Якщо він виявиться таким же благородним, як його батько, це стане вигідною інвестицією для нас обох.

Минуло декілька років. Син фермера сумлінно навчався, закінчив школу, потім отримав медичну освіту. Його ім’я згодом стало всесвітньо відомим завдяки відкриттю пенициліну – він був тим самим видатним вченим Александром Флемінгом.

Цікаво, що незадовго до початку війни один з престижних лондонських лікарень прийняв до себе пацієнта з важкою формою легеневого запалення. За легендою, саме пеницилін, відкритий Флемінгом, став тією рятівною силою, що врятувала життя хворого.

Цей неймовірний випадок є яскравим підтвердженням стародавньої істини, яку колись проголосив Уїнстон Черчилль: «Те, що ти робиш, повертається до тебе». Притча нагадує, що кожна добра справа знаходить свій відгук, а благородство може змінити долі людей і навіть історію світу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *