Ну хто з городників не здатний посадити огірки? Можна перерахувати кілька способів, всі вони діляться або на метушню з розсадою або на висівання в ґрунт, коли потеплішає. Решта – незначні деталі
Втім, творчі натури готові поратися з огірками, використовуючи найнесподіваніші рішення.
І ось він, найоригінальніший і зручний із способів: огірки тепер висаджують в пластикові пляшки. Хто б здогадався, що метод настільки простий і зручний?
Взагалі, варто подивитися в мережі, скільки способів використання пляшок винайшли за час їх існування. Адже вони практично невагомі, дуже зручні і нічого не варті.
Якщо є пластикові пляшки, урожай можна збирати не тільки на дачі, можна навіть власний балкон в дачу перетворити. Звичайно, ідея ця живе давно, тільки от раніше старі скрині грунтом засипали, приносили якісь страшні ящики, іржаві відра. Місця, куди їх складати, не вистачало, вигляд у балкона залишав бажати кращого
Пластикові ж пляшки легко скласти компактно, вони пропускають сонячне світло. Загалом, огірки задоволені.
Якщо ж не планується засаджувати овочами балкони і підвіконня, можна відвезти розсаду в пляшках на дачу. Вона прекрасно доживе до стійкого тепла і благополучно переселиться хоч у відкритий ґрунт, хоч в тепличний. Причому, відразу з пляшкою. У відкритому ґрунті за допомогою пляшок створюють своєрідні мікро-парнички, які захищають пагони, сприяють їх швидкому зростанню. Навіть за короткий час їх дозріє досить, щоб і поїсти досхочу, і закатування організувати. А якщо вибрати огірочки раннього дозрівання, різати свіжі салати можна вже з червня.

Чим вигідніше рішення садити овочі за допомогою пляшок?
- пластик захищає рослини від ненажерливої капустянки, яка під’їдає коріння;
- води при поливі витрачається значно менше, вона відразу затікає в корені, не розтікається по всьому шару ґрунту;
- розсаду НЕ будуть заглушати бур’яни, всі підживлення підуть за прямим призначенням.
Важливо, що при такій посадці можна викидати старий ґрунт і набирати новий щороку, а значить, в ньому не будуть зберігатися торішні мікроорганізми, які викликають гниття. Старий же ґрунт висипають на краю городу, щоб він відпочив, прогрівся на сонечку і повернув корисні властивості.
Як підготувати ґрунт для посадок
У кожного дачника – свої умови і можливості. Суміші готуються виходячи з того, що є в наявності. Вимоги до огіркового ґрунту досить прості: пухкий і пористий, щоб кисень легко проникав до коріння.
Якщо хочеться приготувати суміш самостійно, можна відштовхуватися від такого рецепта:
- дренаж. Сюди підійде все, від шкарлупок горішків або лушпиння насіння до яєчної шкаралупи, моху, тирси;
- перепріле листя. Виняток – вербове і дубове листя;
- торф;
- звичайна ґрунт з городу.

Цю суміш доповнюють деревним попелом. Вона багата всіма необхідними мікроелементами, в ній немає тільки азоту. Витрачатися вона буде в міру необхідності, в навколишній ґрунт НЕ вимиється. А значить, урожай буде кращий
У якісному грунті огірки ростуть без найменших ускладнень, розвиваються прекрасно, а урожай буде точно в строк, а то й раніше.

Яким методом використовують пластикові пляшки
Ємкості або дволітрові, або п’ятилітрові. П’ятилітрова пляшка оптимальна за об’ємом, в неї можна висадити відразу кілька насінин. У дволітрову більше одного насіннячка посадити не вийде.
Для підготовки потрібно зрізати верхню третину ємності, в результаті в руках будуть головний горщик і невелика кришечка для нього.
Дно пляшки потрібно прорізати, щоб з’явилися дренажні отвори: перелив і загнивання коренів розсади ні до чого, а молода рослина не буде встигати випарувати всю воду, особливо спочатку.
Отже, пляшки підготовлені
Їх заповнюють ґрунтом, потрушують і обминають його. Не потрібно заповнювати землю врівень з краями, нехай залишаться бортики в кілька сантиметрів. У підготовлений ґрунт висаджують розсаду. Якщо використовується п’ятилітрова пляшка, то в неї вміститься не більш п’яти рослин, якщо вони компактного сорти, або 2-3 звичайного.
Потім прикривають огірки кришечками і влаштовують на балконі. У такому вигляді їх і перевозити зручно, якщо потрібно доставити на дачу – пляшки оптимальний варіант.

Ємність на дачі прикопують в ґрунт на ⅔ глибини, зверху прикривають кришечками, виходить своєрідний парничок. Він захистить від нічних стрибків температури, притінить вдень від сонячного світла. Кришечку можна буде прибрати, коли огірочки приживуться
Якщо планується висадка в ґрунт, то отворів в пляшці роблять багато, щоб коріння поступово виходили назовні через стінки, можна навіть зрізати дно.
Як доглядати за огірками в пляшках
Ніжні рослини люблять, щоб було тепло, але страждають від сонячних опіків. При висаджуванні на балкон потрібно буде забезпечити огіркам можливість затінити їх.
В іншому вони не вимагають особливої метушні.
- Поливають огірки водою, підігрітою до кімнатної температури.
- Підживлення починають проводити через півмісяця з моменту, як з’явилися паростки.