У серпні сезон плодоношення томатів поступово починає сходити нанівець. І дуже хочеться встигнути зібрати якомога більше помідорів, поки рослини не почали підмерзати, хворіти на фітофтору, хилити. Щоб усі помідори встигли набрати масу та визріти, а не залишилися дрібними та зеленими.
Звичайно одним підживленням тут не відбудешся. Потрібно і зайву зелень видаляти, і поливати своєчасно, і мульчувати грунт, і теплицю провітрювати, і профілактувати поширення грибка. Та багато чого потрібно!
Але підживлення грає далеко не останню роль. А тому я наполегливо рекомендую не нехтувати ними, а намагатися зробити для томатів все, щоб їм вистачило сил плодоносити якнайдовше.
Томати – величезні шанувальники калію. Вони споживають його дуже багато. До того ж саме цей макроелемент відповідає за солодкість та соковитість помідорів, їх розмір та інші «врожайні» характеристики.
У серпні потреба рослин у калії збільшується. Тому що кущики вирощують урожай, а значить їдять багато калію. Запаси макроелемента у ґрунті витрачаються швидко, а тому без допомоги садівника рослинам буде важко обійтися.
Сухі склади розумніше використовувати заздалегідь, коли є достатня кількість часу для їх розчинення у ґрунті та засвоєння рослинами. Коли поживні елементи потрібні, що називається, миттєво, краще давати рослинам рідкі підживлення. А ще краще – прямо по листі. Тоді потрібні елементи дійдуть до «адресату» ще швидше!
- У південних регіонах, де до закінчення томатного сезону ще пристойна кількість часу, можна використати калімагнезію. Її зазвичай вносять у сухому вигляді, тому що у воді вона розчиняється погано. Норма внесення – до 40 гр на кв.м ґрунту. Якщо є бажання, можете спробувати розчинити її у воді та внести у формі розчину. Краще беріть теплу воду та замочуйте гранули дня на 2-3.
Чим гарна калімагнезія? Тим, що окрім калію містить магній. А він сприяє всім обмінним процесам, які на холоді та в умовах похмурого серпня можуть помітно сповільнитись. До того ж багатство магнію важливе для зростання соковитих, солодких і ароматних помідорів. Тому калімагнезія – гідний варіант.
- Одне з улюблених добрив для томатів – монофосфат калію. У його складі є фосфор, який потрібний для зміцнення коренів та імунітету. Використовувати його можна і для поливів, і для позакореневих підживлень по листі. У першому випадку на 10 л води беремо 10 гр добрива, у другому – 2 гр.
Позакореневі підживлення проводимо рано вранці, бажано в похмурий день. Якщо помідори ростуть у відкритому грунті, то дивіться, щоб у цей же день не було дощів. Монофосфат калію добре розчиняється у воді, тому проблем з ним не виникне.
- Класика – це сульфат калію. Тепличні томати можуть страждати від нестачі сірки, тоді стебла почнуть набувати фіолетового відтінку, а нижнє листя жовтіти. Сульфат калію допоможе заповнити нестачу і калію, і сірки, а ще дасть невелику дозу магнію та кальцію.
Вносити можна також під корінь, так і по листі. Для кореневого підживлення на 10 л води беремо 1 ст. л. складу, для позакореневого – 1/3 чайної ложки.
- Ну і звичайно ж можна використовувати всіма улюблену золу. На 10 л води беремо 1 склянку золи, ретельно розводимо, залишаємо на добу постояти та вносимо під томати. У золі калію не так багато, тому її можна використовувати й у тому випадку, якщо томати не демонструють жодних ознак калійного голодування