Сьогодні зроблю максимально ретельний розбір такої проблеми: чому на огірковій грядці жовтіють та опадають зав’язі. Розберу всі причини цього явища. Насправді проблема дуже поширена, з нею стикається практично кожен садівник, варіюються лише обсяги зав’язків, що жовтіють, у деяких це зовсім непомітно, а в інших жовтіють і опадають до 60% огірків. Інформує Майстерня ідей.
Перша і найпоширеніша причина – це занедбаність посадок, при густій посадці в 90% випадків з’являються випадки пожовтіння та всихання огіркових зав’язей. Що тут можна зробити, якщо посадили занадто часто? В цьому випадку формуйте рослини в 1 стебло, обрізаючи бічні пасинки. Сюди ж входить осипання огірків через брак світла в процесі загущення огіркового бадилля, тому намагайтеся цього не допускати, обрізайте зайві листочки.
Друга причина дуже схожа з першою: зав’язей сформувалося занадто багато і рослина регулює кількість плодів, які не в змозі прогодувати – просто їх скидає. У такому разі особливо хвилюватися не варто, незначні втрати. Нерегулярне збирання врожаю ось ще одна причина. Поки на гілках висять багато плодів, що дозріли або перезріли, зав’язь буде точно відсихати.
Третя причина дефіциту харчування, в першу чергу огіркові зав’язі сохнуть при нестачі кальцію, азоту та калію. Тому постарайтеся внести ці елементи якнайшвидше. Допоможе кальцієва селітра та екокалій.
Різкі перепади денної та нічної температури також можуть вплинути на цю проблему, якщо вночі холодно 7-12 градусів, то намагайтеся вкрити грядку спандбондом. У цей пункт входить і вологість. Шкідливе як дуже сухе, так і надмірно вологе повітря. Оптимальна вологість 70-80%. Якщо клімат не тішить, то обов’язково обприскуйте грядку цирконом.
І остання причина це хвороби та заражений ґрунт. Тут вам допоможуть такі препарати, як фітоспорин, Байкал ЕМ1. Якщо випадок запущений – то садівники використовують препарат Хом та топаз, щоб не втратити повністю огіркові кущі