Часник це популярна, невибаглива та дуже корисна овочева культура. Особливого догляду не вимагає, потрібно лише зрідка поливати, підживлювати та прополювати бур’яни. Чим же підживити часник у травні – на початку червня щоб зростав великим, пекучим і здоровим? Є в мене в запасі кілька перевірених рецептів добрив, якими зі мною поділився свого часу знайомий агроном. І до речі, у пам’яті стільки підживлень утримати практично нереально, тому я вам раджу мої рецепти переписувати собі в садовий блокнот. Без запису я б і сама вже давно втратила багато корисних рецептів.
У травні часник дуже добре підживлювати сульфатом магнію+зола. Хто не знав – магній допомагає кращому засвоєнню фосфору з ґрунту і досить довго зберігається в ньому. Часник підживлений сульфатом магнію завжди відрізняється за своїм зовнішнім виглядом, розміром і навіть смаком. Магній входить до складу хлорофілу та бере участь у фотосинтезі, а без цього процесу рослина не може правильно розвиватися.
Підживлення виглядає так: 1 столова ложка магнію сульфату на 10 літрів теплої води. Всі компоненти розводимо ретельно, щоб повністю розчинилися. Поливаємо з лійки з розприскувачем.
Після цього відразу ж присипаємо часник золою – зола дасть часнику цілий комплекс макро та мікроелементів, яких вистачить на весь цикл росту.
З приходом червня – найбільш ідеальне підживлення для часнику – це азофоска (нітроамофоска).
Азофоска це комплексне, тверде, складне, гранульоване азотно-фосфорно-калійне добриво. І до речі, одне з небагатьох добрив, яке містить фосфор у повністю водорозчинній формі. У цей час часнику ще необхідний азот для зростання зеленої частини, але й зубчики починають зростання, тому азот фосфор і калій у легкозасвоюваній формі – ідеальний варіант. Для підживлення розведіть півтори столові ложки азофоски на 10 літрів води та полийте рослини