Майже кожен городник має свій універсальний рецепт приготування підживлення для огірків.
Якщо огірки добре ростуть, розвиваються, то перші підживлення не потрібні. А якщо повільно ростуть, рослина помітно ослаблена, то потрібні відповідні підживлення.
Огірки активно плодоносять і забирають із ґрунту поживні речовини, які необхідно заповнювати. Кущі необхідно забезпечити всіма корисними елементами живлення. Їхні потреби протягом сезону змінюються залежно від стадії розвитку рослини.
Потрібно пам’ятати, що сучасні сорти огірків дуже плідні, але все одно з урахуванням поточного стану ґрунтів, рослинам необхідне додаткове харчування протягом усього сезону.
Для стимуляції якнайшвидшого цвітіння і відповідно раннього плодоношення обприскуємо кущі огірків таким складом:
беремо 15 г суперфосфату і 7 г карбаміду, розводимо в 5 літрах води, суперфосфат розводимо в гарячій воді в маленькій ємності, а потім виливаємо в 5 літрове відро.
Деревна зола є універсальним добривом:
1 кг деревної золи заливаємо десяти літрами води, даємо настоятися 2 доби, потім 1 літр розчину, що вийшов, розводимо в 7 літрах води і поливаємо під корінь.
Підживлювати лушпинням цибулі можна на протязі всього літнього сезону, вона стимулює імунну систему, захищає огірки від хвороб:
беремо жменю лушпиння цибулі, заливаємо окропом 2 літрами води, кип’ятимо хвилинки 3, остуджуємо, проціджуємо і розводимо отриманий відвар до 5 літрів і поливаємо і обприскуємо.
Підживлення комплексним добривом з високим вмістом фосфору та калію під час плодоношення, монофосфатом. Піджививши огірки цим підживленням можна забезпечити велике формування зав’язей. Крім того, огірки довше зберігатимуться і швидше дозріватимуть.
Для приготування розчину беремо 1 столову ложку добрива та розчиняємо у 10 літрах. Гранули у воді добре розчиняються