У другій половині квітня полуниця прокидається після зими та готується до цвітіння. Але саме зараз більшість дачників роблять фатальну помилку, через яку замість соковитих ягід отримують чахлі кущі та пустоцвіти. Що це за помилка?
Все просто: багато хто продовжує обрізати старе листя і вуса, думаючи, що так рятують рослину від хвороб. Насправді це губить майбутній урожай. Після 15 квітня полуниця починає активно формувати квітконоси, а будь-яке втручання у її надземну частину викликає стрес. Замість обрізки потрібно зосередитись на кореневій системі.
Насамперед перевірте, чи не оголилося коріння після танення снігу та весняних дощів. Якщо так, акуратно присипте їх сумішшю землі і компосту, що перепрів. Це захистить від пересихання та дасть харчування.
Другий крок – підживлення. Але не азотом, який провокує зростання листя на шкоду плодам, а калієм та фосфором. Розчиніть у 10 літрах води 1 столову ложку суперфосфату та 1 чайну ложку сульфату калію. Полийте кущі під корінь із розрахунку 0,5 літра на рослину.
Третій секрет – мульчування. Після 15 квітня вже пізно використовувати тирсу або солому: вони уповільнять прогрівання ґрунту. Натомість візьміть чорний спанбонд. Він збереже вологу, придушить бур’яни та створить комфортну температуру для коріння.
Головне – не вкривайте ним кущі повністю, інакше полуниця “задихнеться”. Проріжте в матеріалі отвори навколо рослин.
Четвертий пункт – захист від заморозків. Якщо прогнозують похолодання, накрийте білим агроволокном грядки на ніч. Вранці зніміть, щоб квіти запилювалися.
І останнє: ніколи не розпушуйте ґрунт навколо полуниці в цей період. Коріння розташоване близько до поверхні, і їх легко пошкодити. Замість розпушування використовуйте полив із додаванням марганцівки (1 г на 10 л води) – це продезінфікує ґрунт та зміцнить рослини.
Дотримуючись цих правил, ви отримаєте вдвічі більше ягід, ніж зазвичай