У липні місяці майже всім садово-городнім рослинам необхідний калій та фосфор. Ці елементи впливають на цвітіння\плодоношення та загальний розвиток посадок. Для зручності садівників створено монофосфат калію. У ньому оптимальне співвідношення і калію, і фосфору плюс ще один приємний бонус.
Фосфор сам собою елемент не дуже легко засвоюється. Якщо використовувати для літніх підживлень багатий на цю речовину суперфосфат, то ефект ми отримаємо в кращому випадку до осені. У монофосфаті калію фосфор у більш доступній для рослин формі. Саме тому рекомендується для літніх підживлень ця суміш.
Хімічний склад монофосфату калію – це 50% фосфору та 33-35% калію. Розчиняється суміш у воді легко, але є в неї і мінус – занадто вологоємна. Монофосфат калію легко вбирає вологу з повітря, від чого доводиться зберігати його після відкриття в особливих умовах.
У саду, на клумбах та на городі, монофосфат калію працює як екстрена допомога культурам. Ефект від внесення стає помітним через 5-10 днів. Зокрема, суміш рятує при скиданні зав’язі, слабкому цвітінні і коли спостерігається дефіцит фосфору. Наприклад, якщо листя томатів стало фіолетовим, монофосфат калію найбільше підходить для нейтралізації симптоматики.
У періоди затяжних дощів, коли рослини відчувають серйозний стрес і стають особливо схильними до грибкових хвороб, монофосфат калію виступає в ролі імуностимулятора. Його можна вносити поза графіком підживлення в такій ризиковій ситуації. Наприклад, під полуницю, щоб уникнути сірої гнилі та деформації плодів.
Використовувати монофосфат калію можна як по листі, і під коріння. Восени, у процесі перекопування, сенсу витрачати суміш немає. Пора її використання триває з кінця травня до осені: у період формування бутонів, розкриття цвіту, прояви зав’язі та наливанні плодів. Грубо кажучи, використовувати корисно протягом усього сезону. Але частувати з мінералами все-таки не варто. При їх надлишку відбувається засолення ґрунту, його структура стає важкою, а родючість сходить нанівець. Тому так важливо чергувати мінеральні склади з органічними.
Для кореневого підживлення культур на городі оптимально розводити по 10-15г монофосфату калію на 10л води. Підсумкове дозування коригують залежно від віку посадок. З метою позакореневого підживлення витрата знижують до 5г на 10л. За бажання можна поєднувати монофосфат калію з мінеральними азотними добривами і навіть з фунгіцидами, але тільки не з магнієм і кальцієм.
Під плодові дерева добрива дають за розрахунком 20г на 10л води. Під ягідні чагарники по 15г на 10л. За сезон стимулюють їх монофосфатом калію не більше 3-х раз.
Картоплю монофосфатом калію удобрюють по листку, двічі за сезон. Концентрація розчину 10г на 10л води. Аналогічний рецепт підходить для цибулі, незалежно від цілей її використання (на перо на ріпку)
Огіркам монофосфат калію краще давати чергуючи підживлення кореневе з підживленням по листку. Між цим небагато органіки у вигляді гною, зеленого чаю тільки на користь. Головне концентрацію азотних добрив знижувати вдвічі, адже нам потрібно підтримувати зростання пагонів, але не посилено їх стимулювати.
Коренеплодам можна монофосфат калію давати в класичній концентрації – 15г на 10л води, через внесення в грунт. У періоди затяжних дощів, коли ґрунт вологу вже не вбирає, можна обприскати грядки з пульверизатора.
Маючи в запасах пару пакетів монофосфату калію, можна на весь сезон забезпечити сад і город якісним харчуванням, що включає все необхідне