Соковиті, смачні огірочки зі своєї грядки – справжня насолода. Але що робити, якщо врожай виходить не дуже великим? Головне – не перестаратися p підживленням: це також шкідливо, як нестача харчування.
Один з найефективніших та натуральних помічників для огірків – бор. Інформує Майстерня ідей.
Збільшуємо врожай із борною кислотою
Я раджу купити кілька пакетиків борної кислоти в аптеці. Нам потрібно буде провести 4 підживлення у різний час. Якщо грядки з огірками великі, та й кислоти знадобиться більше.
Якщо наші огірочки ще зовсім молоді, чекаємо на появу 4 листків. Тоді настане час першого підживлення. Перед цим обов’язково поливаємо огірки, щоб сухі коріння не спалити.
2 г кислоти розводимо в 4 літрах води. Поливаємо молоді кущики, ллємо прямо на наш зволожений попереднім поливом грунт, потрапляємо під коріння.
Далі чекаємо на бутони. Знову робимо розчин – цього разу ми обприскуватимемо бутончики.
Склад:
бор – 2 гр;
вода – 1 л;
цукор – 100 гр.
Розводимо і заливаємо в пульверизатор, рясно обприскуємо кущики.
Коли огірки зацвіли, робимо третє підживлення, в останнє буде проведено в період утворення зав’язей. Для 3 та 4 склад однаковий:
вода – 10 л;
борна кислота – 15 гр;
йод – ¼ чайної ложки;
молоко – 1 склянка (250 мл);
трохи марганцівки.
Спочатку змішуємо все, крім марганцівки – її додаємо в кінці, домагаємося трохи рожевого кольору отриманої рідини. Нарешті доливаємо сюди ще 10 літрів – тепер у нас ідеальний розчин.
Кожному кущику потрібний мінімум літр такого розчину. Підживлення проводиться після основного поливу, ґрунт повинен бути вологим.
До речі, якщо на огірки націлилися шкідники, дуже раджу взяти звичайне молоко та розвести водою – будь-яке співвідношення буде корисним. Я роблю приблизно 1 до 4, склянку молока на літр води. Цей розчин утворює на листі невидиму оку захисну плівку. Комахи, щоб дістатися зелені, спочатку спробую на смак її – лактоза вбиває паразитів. Найкраще купити на ринку баночку сирого, необробленого молока