3 Квітня, 2025
“Цибулева муха” більше не підлітає до моїх грядок. Дуже простий спосіб

“Цибулева муха” більше не підлітає до моїх грядок. Дуже простий спосіб

А ви знали, що морквяну та цибульну муху можна дезорієнтувати, навіть не застосовуючи жодних хімічних засобів? Ні? Все просто – можна чергувати посадки моркви та цибулі на одній грядці. Шкідників не буде!

Я теж повівся на цю інформацію. Спосіб працюючий, це зрозуміло, але є кілька застережень. Наприклад, мені не зовсім зрозуміло, як вчинити з першим та останнім рядами на грядці при поєднанні посадок. Може ще по ряду посадити? Ні не виходить. Все одно одна з культур виявиться незахищеною. Незрозуміло, що буде далі.

Захист посадок кінзою – гарний спосіб, але не знаю, куди потім подіти пряність

Гаразд, мені подобається захищати посадки цибулі та моркви зовсім іншими способами. Наприклад, протягом довгих років поруч із цибулею висаджую кінзу. Але й тут не все однозначно. Справа в тому, що прянощі швидко розростаються і ущемляють цибулини. Якщо кінзу вчасно “не смикнути”, не варто сподіватися на великий розмір цибулин.

А як пішов висмикувати кінзу, під неї хтось підлаштувався. Глянув – амброзія. Головне – вчасно виявив та вигнав із ганьбою.

Кінза – це добре. Але тут виникає інша проблема, а навіщо її стільки багато і що з нею робити?

Березовий дьоготь – дієвий спосіб
Потім вирішив змінити стратегію – вичитав про березовий дьоготь.

Як було написано у журналі, 1 ст. л. дьогтю, розведена в 10 л води, прожене з ділянки шкідників. Виявляється, дьоготь може зіпсувати не тільки бочку меду, він ще готовий потріпати нерви зграям мух – цибульній та морквяній.

Випробував спосіб на своїй ділянці, виявився повністю робочим. Але багато городників начиталися інформації, що дьоготь – це канцероген. Неправда чи не зовсім точна інформація.

Дьоготь не канцероген, отруйна речовина утворюється при спалюванні березових дров – креозот. Рідина немає кольору, дуже токсична. Але її можна отримати за допомогою кисню, а дьоготь одержують зовсім іншим шляхом. За старих часів креозотом змащували дерев’яні шпали.

Але тепер не про це. Нам важливо прогнати шкідників із ділянки або не допустити їхньої появи. Так, після обробки ділянки рідиною з додаванням дьогтю, мухи не підлітають до моркви та цибулі на відстані гарматного пострілу. Що тішить, то те, що оброблені овочі не вбирають неприємний запах. Але мені не подобається інший момент. Масляниста рідина (дьоготь) не хоче перемішуватися з водою – так і плаває на поверхні.

Як не намагаюся розбовтувати воду, більшість засобу обов’язково виллється в кінці. Тому обробка виходить нерівномірною. Тим більше, що після дощу доводиться наново проводити обробку. І незрозуміло, скільки за сезон доведеться провести таких ось дьогтярних поливів. Чи це корисно буде для природи? Нікому не відомо.

Якщо ви зважилися на полив дьогтьовою сумішшю, проведіть його в суху погоду, коли за прогнозом синоптиків найближчим часом не очікується дощів. А як аромат зникне з грядки, доведеться повторити процедуру.

Так, спосіб дієвий працює на 100%. Але я вирішив трохи поекспериментувати, щоб унеможливити контакт рослин з дьогтем. Плюс відкритого способу ще й у тому, що дьоготь не вимиватиметься дощами.

Розповідаю, як я роблю. Змащую дьогтем поролон, нанизую на старі електроди і встромляю в землю. Розумію, електроди можуть бути не у всіх. Замінити їх допоможуть дерев’яні шпажки. Коштують вони недорого. Якщо спосіб сподобається, то за зиму можна буде назбирати паличок для суші.

Шкідники відкладають яйця поруч із рослинами, прямо у ґрунт. Не на шию, а поруч із овочами. Тому ніколи не роблю шпажки високими. Потім беру шматочки поролону і капаю дьоготь. Все готово.

Де беру поролон? Відмінний засіб – губки для миття посуду. Розрізаю їх на кубики такого розміру, щоб можна було капнути дьоготь, і він не стік на землю. Далі нанизую їх на шпажки чи електроди, та розміщую на грядці. Зверху капаю дьогтем.

Не варто часто встромляти шпажки, достатньо зберегти відстань між ними в 1 м. Єдина умова – аромат від дьогтю повинен бути присутнім на всій грядці, навіть захоплювати сусідні, щоб не постраждали від мухи крайні ряди.

Дігтярні мітки доводиться оновлювати 1 раз на 7 днів. Це обов’язкова умова. Але що ж, не так часто. Якщо приходжу на ділянку не відчуваю запаху, то одразу оновлюю.

Спосіб використовую давно, відмінно ростуть і цибуля, і морква. Ніколи ще не піддалися нападу цибульної та морквяної мух

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *