Багато городників мріють виростити міцні качани капусти. Однак їх із задоволенням їдять конкуренти – міль, метелики, слимаки та блішки.
Хвороби також не оминають капусту стороною.
Замочування насіння капусти перед посадкою
Якщо плануєте виростити капусту з насіння, їх необхідно попередньо обробити.
Профілактична обробка дозволяє боротися зі шкідливими грибками та бактеріями. Ці препарати не є небезпечними для людини, але агресивні до грибків.
Для захисту насіння відмінно підходять такі препарати:
Альбіт.
Планриз.
Фітоспорин-М.
Ці препарати забезпечують надійний захист від різних хвороб капусти. Після процедури обробки потрібно ретельно просушити насіння та можна приступати до посадки.
Терміни обприскування капусти
Терміни обробки можуть відрізнятися залежно від регіону. Календар обробки капусти виглядає так:
- Березень – це період підготовки розсади. Огородники протруюють насіння і обприскують розсаду захисними речовинами.
- Квітень. У період висадки розсади необхідно знищити капустянку і полити розсаду розчином Актара.
- Травень. Для обприскування від клопів та блішок можна скористатися препаратом Актеллік. Обробити розсаду від попелиці та молі краще за допомогою Кінміксу.
- Червень – це активний період зростання плодів. Капусту необхідно обприскати від попелиці та білянок препаратом Фуфанон.
- Липень. У липні проводять обприскування пізніх сортів від совок та білянок.
- Серпень. У цей період починають дозрівати головки капусти, тому важливо своєчасно обробити качани препаратами Ліпідоцид або Фуфанон.
- Вересень – це період дозрівання плодів, тому обробка не буде потрібно.
Деякі сорти капусти більш схильні до впливу шкідників, тому можуть знадобитися додаткові профілактичні обробки.
Як боротися з килою
Це грибкове захворювання вважається одним із найпоширеніших. Хвороба розвивається у клітинах кореневої системи. Цьому захворюванню найчастіше піддаються ранні сорти капусти. Ще на стадії розсади можуть утворитися нарости, які порушують харчування культури. Внаслідок цього рослина почне відставати у рості. Після завершення періоду вегетації кореневі нарости загниватимуть і розкладатимуться.
Боротьба із цією проблемою не викликає особливих складнощів. Щоб хвороба не поширювалася на ділянці, не потрібно висаджувати заражену розсаду. У момент посадки також потрібно додати трохи вапна.
Боротьба з чорною ніжкою
Причиною появи цього захворювання є висока вологість. Грибкове захворювання в першу чергу вражає кореневу шийку та основу стебла. Внаслідок цього рослини стають тонкими і починають гнити. Заражену розсаду не потрібно висаджувати, оскільки вона не дасть жодного результату.
Починати боротьбу потрібно з запобіжних заходів. Якщо на ділянці загинув урожай, то ґрунт треба замінити. Перед висадкою насіння, їх потрібно обробити Гранозаном. Це ефективний засіб, який допоможе запобігти появі чорної ніжки. Також необхідно забезпечити регулярне провітрювання парника, де вирощується розсада