Кабачки – одна з найвибагливіших овочевих культур. За ними досить просто доглядати, вони добре переносять негоду і навіть за прохолодного літа здатні давати гарний урожай.
Така простота іноді може зіграти з городниками злий жарт – можна просто перестати приділяти належну увагу догляду за кабачками, а це легко здатне призвести до помітного зниження врожайності.
У цій статті я розберу кілька головних помилок, які роблять городники під час вирощування кабачків. І, звичайно, як завжди, поділюся власним досвідом. Беріть цю інформацію на замітку і намагайтеся не робити таких помилок, якщо хочете отримати цьогорічний багатий урожай.
Головні помилки при вирощуванні кабачків, які знижують урожайність
- Ушкодження коренів
У кабачків дуже ніжна та тендітна коренева система. Будь-яке пошкодження може призвести до серйозного стресу для рослини, яке, звісно, у результаті позначиться на подальшому розвитку.
Якщо ви вирощуєте кабачки через розсаду, намагайтеся дуже акуратно діяти при пересадці на постійне місце. Витягайте розсаду кабачків разом із земляною грудкою і не допускайте обриву корінців.
А вже на постійному місці намагайтеся надто сильно не старатися при розпушуванні ґрунту та прополюванні бур’янів навколо кабачків. Це також може призвести до пошкодження коріння. Будьте обережні.
- Дуже рясний полив
Кабачки вкрай неохоче плодоносять, коли ґрунт навколо них постійно добре зволожений. Більше того, в таких умовах вони часто починають давати одні пустоцвіти і зовсім відмовляються випускати жіночі квіти, з яких формуються потім зав’язі.
Кабачки краще поливати помірно та не надто часто. Давайте ґрунту просихати перед повторним поливом – це стимулює формування жіночих квіток.
- Полив по листі в сонячну погоду
Полив у спеку в самий розпал сонця – це не кращий варіант для кабачків. Після такого поливу листя може сильно перегрітися, а через це на них можуть з’явитися сильні опіки. А будь-яке пошкодження листя – це стрес для кабачків. Особливо якщо це відбувається регулярно.
Звісно, полив по листі під час спекотної погоди кабачкам не нашкодить і допоможе уникнути сильного зневоднення. Але робити це краще ввечері після спекотного дня, коли немає яскравого сонця.
- Нестача харчування
Кабачки не такі вибагливі в плані поживності грунту, як перці або баклажани, але і їм потрібні регулярні додаткові підживлення. Причому важливо, щоб добрива, якими ви користуєтеся, містили весь комплекс необхідних поживних речовин, а не обмежувалися азотом та калієм.
Зараз у садових магазинах є безліч спеціалізованих добрив для кабачків. Крім того, можна використовувати добрива для огірків. Вони теж чудово підійдуть кабачкам за складом.
- Несвоєчасне збирання врожаю
Деякі городники в гонитві за великим урожаєм намагаються виростити грубі і великі кабачки, тому що вони і виглядають солідніше, і лежать довше (завдяки товстішій шкірці).
Однак я все ж таки раджу не тримати плоди подовгу на рослині. Адже весь цей час плід забирає досить багато харчування та не дає іншим зав’язям активно зростати та розвиватися.
Щоб отримати справді великий урожай, краще зрізати дозрілі кабачки частіше, стимулюючи цим розвиток інших плодів