Є один простий, але дієвий спосіб продовжити рясне квітування до перших приморозків,передає уніан
Чорнобривці здавна є та залишаються одними з найпопулярніших квітів в Україні. Вони надійні, невибагливі і вкрай декоративні. Зазвичай чорнобривці висівають весною, щоб влітку отримати пишні та рясно квітучі кущики, які радуватимуть око й у вересні та теплому жовтні. Але іноді чорнобривці витягуються та зарано відквітують. Як пише express.co.uk, є одна хитрість, яка допоможе це подолати.
Професійні садоводи кажуть, що без мінімального догляду навіть малі чорнобривці, як і більш великі троянди чи гортензії, швидко в’януть. На них стає все менше квітів, вони витягаються, а пагони полягають.
Але підтримувати пишне квітування бархатців нескладно. Садоводи кажуть, що регулярне видалення зів’ялих квіток – найважливіше завдання, яке дозволить мати пишний кущик. Треба видаляти з рослини старі, зів’ялі та квітки, що вже почали засихати. Такі квіти мають відтінок старого паперу і їх легко помітити
Річ у тім, що коли квітки чорнобривців починають в’янути, рослина природним чином перенаправляє енергію на розвиток насіння. Це пов’язано з тим, що, як і у більшості квіткових рослин, мета чорнобривців – виробляти насіння для розмноження. Щойно рослина починає цей процес, вона витрачає набагато менше енергії на формування нових квіток. Замість цього вона починає зосереджуватися на дозріванні насіннєвих коробочок.
Але якщо хоча б раз на тиждень обрізати або общипувати старі квіти, то це не дасть рослині перейти в режим формування насіння. Воно продовжить формувати нові й нові квіти, а не завершувати життєвий цикл.