Найчастіше про допущені помилки в агротехніці дачники дізнаються, коли зібраний урожай починає псуватися.
Таке лихо нерідко виявляється при зберіганні цибулі. Якось раптом вона починає гнити, і зупинити цей процес вже неможливо. Розкажемо, що можна зробити.
Чому гниє цибуля
Причин небагато. Це наслідки грибкового чи бактеріального зараження, порушення правил агротехніки, недотримання термінів збирання та сушіння.
1) Якщо говорити про хвороби, то це може бути сіра або чорна гнилизна, гнилизна донця і блакитна пліснява. Спровокувати їх могли недотримання правил сівозміни, зайвий полив та шкідники.
2) Цілком можливо, що був посаджений заражений матеріал, який також не був оброблений перед посадкою.
3) Сівообіг – тут все просто. На старе місце цибулю повертають лише через 3-4 роки, власне як будь-яку іншу овочеву культуру.
4) Надмірний полив, а тим більше холодною водою призводить до того, що коріння цибулі не засвоює вологу, вона застоюється, що призводить до загнивання.
5) Шкідники, які причаїлися на грядці з минулого року, можуть поставити крапку в низці невдач. Це можуть бути цибульна муха, кліщ, дзюрчалка, нематода, совка. Вони завдають фізичних пошкоджень цибулі і викликають цим загнивання.
Після цього не має значення, коли була зібрана цибуля і як добре її висушили перед відправленням на зберігання.
Як врятувати цибулю
По-перше, треба перебрати запаси. Через одну гниючу цибулину може згнити до 2 кг здорових овочів. Все, що зберігалося поруч із пошкодженою цибулею, потрібно відправити на переробку або в їжу.
По-друге, вибрані здорові цибулини потрібно покласти сушитись на свіжому повітрі, на сонці або поблизу опалювальних приладів. Після цього цибулю можна припудрити крейдою (20 гр крейди на 1 кг овочів) або золою (у тій ж кількості).
По-третє, не зберігайте цибулю в поліетиленових пакетах та з картоплею разом