Все більше дачників відмовляються від посіву розсади у важкі та неповороткі ящики на користь різних стаканчиків.
Одні по-старому сіють насіння в пластикову тару з-під сметани або йогурту, інші полюють за торф’яними горщиками – не найдешевшими, але практичними.
Розберемося, чи правда, що пластикова тара гірша за торф’яний горщик.
Пластик: плюси та мінуси
Ставлення до пластику в народі дуже різне. Усі визнають цей матеріал як не екологічний. Але це не означає, що розсада у ньому росте гірше, а врожай менш корисний. Бажано, щоб це були ємності з 1 або 2-шаровими стінками, а матеріал був еластичний. Такі стаканчики можуть прослужити до 5 років та спокійно пережити дезінфекцію.
Мінусів у пластикової тари небагато – щоб пересадити розсаду, її потрібно виймати разом із земляною грудкою. Якщо є досвід та вправність – не проблема. Інакше можна пошкодити коріння.
Торф’яний горщик: плюси та мінуси
Тут, як не дивно, теж є свої мінуси, якщо йдеться про неякісний товар. Це стосується стаканчиків, у яких стінки товсті та щільні, як картон. Матеріал має бути пухким, інакше процес розкладання у ґрунті займе багато часу. Якщо стінки щільні, то коріння перцю, баклажанів та огірків можуть з ними не впоратися. Цю проблему можна вирішити, якщо безпосередньо перед пересадкою вимочити торф’яні стаканчики у воді та зробити в стінках кілька проколів.
Наступний недолік – це одноразова ємність. Крім того, через пористий матеріал інтенсивно випаровується волога, а значить, полив потрібно проводити частіше, разом з обприскуваннями. Рясний полив доведеться відразу виключити – загрожує проблемами з корінням.
Безперечною перевагою такої тари є пересадка без необхідності турбувати коріння