Ось і настав час провести з полуницею наступний догляд. Щоб виростити соковиту, велику і солодку ягоду за полуничними кущами необхідно доглядати протягом всього періоду вегетації.
Якщо у Вас, як і у мене, почала зацвітати полуниця – встигніть провести три важливі справи. Тільки після цього вона віддячить Вам щедрим урожаєм.
Догляд, який необхідний полуниці перед цвітінням
1. Перше
Полуничний кущ, починаючи з весняного пробудження і до закінчення плодоношення, всі свої життєві сили витрачає на формування та дозрівання врожаю. Тому в жодному разі не можна допускати пересихання ґрунту.
Волога для полуниці дуже важлива. Без води полуниця ніколи не виросте великою, а ягідки будуть дрібні та напівсухі.
Полив полуниці проводите у міру підсихання земляної грудки. У спекотні дні полив проводять через день теплою відстояною водою. У жодному разі не поливайте полуницю холодною водою – вона може захворіти на грибкові захворювання або загнити.
2. Друге
На момент цвітіння полуниці, грядки помітно обростають травою. Тому в цей час необхідно виполоти всі бур’яни, а в міжряддях акуратно і неглибоко, пропушити грунт для кращого доступу кисню до коренів.
Ще полуниця одночасно з цвітінням починає пускати вуса – їх по можливості відразу видаляйте. Так як вони забирають багато сил та енергії у рослини. Ця процедура позитивно позначиться на розмірі майбутніх ягід
3. Третє
Ви тільки подивіться скільки квіткових стрілок набили мої кущики з полуницею. А це означає, що настав час їх підживлювати. Із задоволенням поділюся з Вами своїм рецептом підживлення, яким підгодовую полуницю кілька років поспіль і яке мене жодного разу не підводило. Це підживлення органічне і готую я його з того, що є на моїй ділянці.
1 етап приготування
10-літрове відро на дві третини заповнюю кропивою, заливаю водою, накриваю кришкою або пакетом і ставлю в теплицю. Як тільки суміш закінчить бродити – добриво готове.
Готую це добрива наперед. Приблизно за 5-7 днів до дати підживлення. Щоб кропива встигла перебродити.
2 етап приготування
Тепер потрібно приготувати зольний настій. Я його готую два дні, але можна й менше.
10-літрове відро заливаю водою (близько 8 літрів) ставлю на газ, доводжу до кипіння. Виношу на вулицю, насипаю 3 літрові кружки золи, перемішую і даю два дні настоятися.
Як підживлювати полуницю
Тут все просто: до 10 л води додаю 0,5 л зольного настою, 0,5 л настою з кропиви, перемішую і підживлюю полуницю.
Якщо у вас немає часу поратися з приготуванням настоїв, можна зробити простіше: в 10 л води розмішайте 1 ст. л органічного добрива “Ягідка” + 1 ч.л сульфату калію.
Ще мене нещодавно питали у коментарях, що зробити, щоб ягоди були солодкими? Відповідаю: відведіть під посадку сонячну грядку. Чим довше полуниця освітлюється сонцем, тим солодший її смак. Я перевіряла.
Встигніть провести з полуницею 3 важливі справи та багатий урожай солодких, соковитих та великих ягід вам гарантовано.