25 Травня, 2025
Якщо у спекотні дні огірки стали в’янути і жовтіти: ось що я роблю, щоб родили до пізньої осені

Якщо у спекотні дні огірки стали в’янути і жовтіти: ось що я роблю, щоб родили до пізньої осені

На початку літа мої огірочки почали посилено рости і нарощувати зелену масу. Але, несподівано, в нічний час температура повітря опустилася до +4 градусів. Це, звичайно, не могло не позначитися на рослинах. Огірки перестали рости. Добре, що через тиждень погода налагодилася, і зростання рослин відновилося.

З настанням липня прийшла і пекуча спека. У цей період огірки починають посилено плодоносити, і тепер смачних домашніх огірочків в достатку вистачає і на салати, і на закатування. Але спека також негативно впливає на стан огірків, і вони починають жовтіти.

Мої сусіди взагалі залишилися без врожаю через примхи природи.

Сьогодні я поділюся одним методом, який допомагає мені вирощувати огірки і в спеку, і до настання холодів.

У цьому сезоні ми вже пробували малосольні огірочки, і свіжі, і ще збираємося закатувати на зиму.

Важливу роль відіграє правильний полив рослин.

Якщо денна температура повітря перевищує +30 градусів, а в нічний час вона не падає нижче +20 градусів, то огірки слід поливати вранці і ввечері.

У ранковий час огірки правильно поливати під корінь, а у вечірній час — і листя теж.

Добре допомагає зберегти вологу мульчування ґрунту. Я для цього використовую скошену траву, солому або кролячий послід. Після цього огірки можна поливати один раз на два дні.

Мульчування ґрунту допомагає не тільки зберегти вологу, але і позбавить Вас від зайвого бур’яну і запобіжить захворювання.

Тепер збір врожаю.

Збирати огірки необхідно саме тоді, коли вони дозріли. Якщо це необхідно робити щодня, значить, не лінуйтеся, і збирайте їх кожен день. Якщо рослина витрачатимуть свої сили на повністю зрілі плоди, то інші можуть просто засохнути.

Навіть якщо Ви все робите як потрібно, це зовсім не означає, що огіркам не жарко. У нас температура повітря досягла +38!

В середині літа необхідно внести добрива, і не один раз.

Перший раз ми це робимо на самому початку місяця, а другий — через 10-15 днів.

Рецепт першого добрива: на відро води беремо одну столову ложку нітрофоски. Отриманий розчин розділяємо на два кущі.

Рецепт другого добрива: на відро води беремо 500 грам коров’яку або перегною плюс одну столову ложку аміачної селітри, яка сприяє зростанню зелені. Такий розчин також ділимо на два кущі.

В кінці літа необхідно повторити обробку огірків. Також необхідно видаляти пожовклі листочки.

Якщо Ви будете дотримуватися всіх цих правил і порад, то ніяка спека не зіпсує Ваш урожай, і огірки будуть радувати Вас достатком плодів до самої осені.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *