16 Квітня, 2025
Як отримати 4 врожаї редиски за сезон: поради бувалих городників

Як отримати 4 врожаї редиски за сезон: поради бувалих городників

Редиску можна назвати найбільш скоростиглим овочом. А чому б такою властивістю не користуватися сповна?

Редиску можна вирощувати 4 рази за сезон, отримуючи смачні та соковиті овочі.

Весняний посів
Більшість дачників висаджують редиску тільки навесні, помилково вважаючи, що при високій температурі її виростити не вдасться.

Редиска відноситься до холодостійких культур, тому можна починати посадку в парники або теплицю, як тільки відтанув ґрунт.

Ще один універсальний варіант – це підзимовий посів. Осінню редиску слід висаджувати на грядці, але навесні обов’язково цю ділянку потрібно покрити плівкою, поки ґрунт не прогріється.

Коренеплоди спокійно розвиваються при середній температурі 14 градусів. Овоч не боїться короткочасних морозів до -4 градусів (йдеться про нічні заморозки навесні). Якщо температура може знизитися нижче, слід подумати про захист, при цьому теплиці можна назвати універсальним рішенням.

Догляд повинен включати регулярні поливи і розпушування грунту. Якщо цього не буде, отримати добрий урожай навряд чи вийде.

Вирощуючи культуру навесні, слід звертати увагу на вологість ґрунту. При недостатній вологості ґрунту редиска не буде нормально розвиватися, а за підсумком її м’якоть стане грубою, а овоч пустить квітконоси.

Початок літа
На початку літа можна розуміти кінець травня – початок червня. У цей період стоїть спекотна погода, а оскільки овоч холодостійкий, багато дачників вважають, що його виростити неможливо, але це типова помилка. Є кілька правил літньої посадки.

  1. Місце посадки має бути захищене від прямих сонячних променів до обіду. Ідеально підійде місце, яке освітлюється сонцем вранці та після обіду. У тіні його висаджувати сенсу немає, оскільки коренеплід не буде нормально розвиватися.
  2. Скорочення світлового дня. Влітку збільшується світловий день, через що коренеплід починає активно утворювати квітконоси. Цього можна уникнути, просто накриваючи після 18:00 грядки чорною плівкою. Їх необхідно знімати приблизно о 9 ранку. Багато хто може подумати, що це надто складно. Насправді виробити звичку можна за кілька днів.

А найголовніше – це правильний вибір сорту для літнього посіву. Фахівці рекомендують віддавати перевагу наступним сортам:

“Білосніжка”;

“Дуро”;
“Гігант”;
“Геліос” та інші.
Також слід забезпечити добрий захист від шкідників. Влітку вони можуть атакувати посіви з великою інтенсивністю, завдаючи серйозної шкоди. Тому профілактичне опрацювання – це важлива умова.

Другий літній посів
Другий посів можна розпочинати на початку липня. Всі поради щодо догляду та особливостей посадки описані вище. У липні особливу увагу варто звертати на шкідників та правильних сусідів. Не рекомендується його садити біля:

Капусти.
Редьки.
Крес-салату.
Шпінату та інших.
Справа в тому, що ці культури притягують до себе шкідників редиски. Краще його садити біля кропу чи інших зелених культур із сильними ароматами.

Осінь
Ідеальний час для посіву – це початок вересня, у серпні також допустимі посадки.

Восени світловий день починає зменшуватись, відповідно, немає необхідності затемняти грядки. Фахівці рекомендують висаджувати редис на місці, де росли:

перці;
помідори;
огірки.
Збирати 4 врожаї редиски у сезон зовсім не складно, якщо дотримуватися базових правил та рекомендацій фахівців

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *