26 Травня, 2025
Як правильно вирощувати капусту, щоб головки були гарні та великі

Як правильно вирощувати капусту, щоб головки були гарні та великі

Розповімо вам, що необхідно робити, щоб на капусті зав’язувалися качани

Перш ніж думати, що робити, треба дізнатися причину

Найпоширенішими з причин є:

  • Неякісне насіння. Насінини могли запилитися з іншими рослинами із сімейства хрестоцвіті, тому отримане гібридне насіння – не можу утворювати качани. Купувати насіння рекомендується у перевірених виробників. Також, насіння може бути не сумісним з нашими кліматичними умовами, тому немає качанів.
  • Кисла земля. Для капусти потрібен ґрунт з нейтральною кислотністю. рН повинно бути нижче 6,5. Якщо воно вище – додайте у ґрунт доломітове борошно та золу.
  • Неправильно обране місце для зростання. Для капусти краще обирати сонячні місця.
  • Садити капусту необхідно на грядки де росли – цибуля, пасльонові та бобові. Не буде качанів, якщо садити капусту на місця, де росли рослини сімейства хрестоцвіті.
  • Невиконання правил висадки рослини. Ранню капусту садять наприкінці квітня – до середини травня. Середньостиглу – кінець квітня – початок червня. Пізні сорти – з 10 травня по 30 травня. Капусту садіть на відстані між рядами – 50 см, якщо капуста пізня та середня – 70 см.
  • Висока або низька температура повітря. Для капусти сприятлива температура – 17-20 градусів. Якщо дуже спекотна погода, качани будуть гальмувати у розвитку. Так само відбувається у прохолодну погоду. Під час спеки зробіть над качаном укриття з її листя, але робіть це дуже обережно.
  • Погана підгодівля. Підживіть капусту у червні розчином азофоски (на відро води додайте 2 столові ложки добрива) або суперфосфату (на 10 л води – 20 гр. добрива). Під кожний кущ внесіть 1 л добрива.
  • Поганий догляд за рослиною. Правильно поливати – щоб земля була мокрою на глибину – 40 см. За 30 днів до збирання врожаю – поливайте рослину не часто. Не забувайте розрихлювати землю, щоб корінь насичувався киснем. Також, можна замульчувати землю, щоб зберегти вологу.

Варіанти підживлення капусти, щоб зав’язалися качани.

  1. Дріжджі. На 10 л води додайте 500 мл варення та 100 грамів дріжджів. Залишіть розчин перебродити. Перед використанням полийте гарно капусту звичайною водою. Розчиніть 1 л добрива на відро води. На одну рослину використовуйте 1л добрива, лийте під кущ. Використовуйте засіб 1 раз у три тижні.
  2. Зола та гній. Використовуйте підживлення, коли у капусти з’явиться 9 лист. На 10 л води додайте 500 мл гною та 40 грамів золи. Залишіть постояти розчин 48 годин. Перед використанням полийте гарно капусту звичайною водою. На кожну рослину внесіть 200 мл добрива. Повторити підживлення у липні.
  3. Борна кислота. Обприскуйте качани таким розчином – 2 грами борної кислоти на 1 л гарячої води. Повторіть процедуру через тиждень.
  4. Засіб для зав’язування качанів – Зав’язь. Використовуйте дотримуючись інструкції з використання.

Бажаємо успіхів!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *