25 Травня, 2025
Я  ніколи не викидаю бадилля помідорів, від нього ж стільки користі: як і де я його застосовую

Я ніколи не викидаю бадилля помідорів, від нього ж стільки користі: як і де я його застосовую

В основному всі після пасинкування помідорів позбавляються від бадилля, але я не входжу в їх число. Якось раз до мене зайшла подруга під час того, як я акуратно складала бадилля. Вона була дуже здивована, коли я їй сказала, що не буду його викидати.

Мені довелося їй пояснити, що помідорні листя містять велику кількість корисних компонентів, а також вони мають інсектицидні властивості. Всі ці речі говорять про те, що з бадилля можна приготувати компост, підживлення і застосовувати його для боротьби зі шкідниками. Тільки бадилля повинно бути абсолютно здоровим. Пожовкле листя, фітофтора на них або тля не підходять для цих цілей. Листя повинні бути зеленими і абсолютно здоровими.

Бадилля проти шкідників

Відро води нагріваємо до теплого стану і занурюємо в нього 1 кілограм бадилля. Залишаємо настоюватися протягом 5 годин.

Після в настій всипаємо терте тверде мило або вливаємо рідке. Мило потрібно для того, щоб настій прилипав до рослин.

Майже всі рослини я обробляю цим засобом. Воно допомагає від попелиці, мурах, колорадського жука та інших шкідників.

Добриво на основі бадилля

Знадобиться не тільки бадилля, але ще кульбаба і кропива. Всім цим потрібно наповнити бочку на 2/3 об’єму і залити водою. Настоювати слід на сонці протягом 10 днів. Іноді вміст бочки потрібно мішати.

Бадилля в якості золи

Частково бадилля можна спалити, а отриману з неї золу внести в ґрунт після збору врожаю. Найкраще попередньо підсушити бадилля, щоб вона краще горіла.

Для золи я використовую бадилля не те, що зібрала після пасинкування, а те, коли вже зібрала весь урожай помідорів. Таким чином і ділянку чиста, і бадилля є для зольного добрива. Золу ще можна застосовувати для чагарників і дерев. У підживленні міститься велика кількість кальцію, фосфору, калію та інших корисних компонентів.

Компост з золи

Не обов’язково робити з бадилля золу, ще можна приготувати компост. Всю зелень, що залишилася від помідорів, складіть в бочку, пересипавши трохи землею, ущільніть і додайте розведений настій коров’ячого гною, щоб швидше відбувався процес розкладання.

Три роки піде на процес гниття, цього часу достатньо для того, щоб загинули небезпечні грибки і бактерії, якщо вони є. Через три роки ви отримаєте відмінний розсипчастий перегній.

Тепер ви знаєте всю користь, яку може принести бадилля. Тому я рекомендую не викидати його, а використовувати з розумом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *