22 Листопада, 2024
Можна озолотитися: всім, хто має землю, дадуть грошей – список грантів та умови Screenshot

Можна озолотитися: всім, хто має землю, дадуть грошей – список грантів та умови

Які грантові можливості доступні аграріям у травні та протягом року, щоб допомогти їм знайти необхідні ресурси та підтримку для виживання та подальшого розвитку своїх проектів. Цією інформацією ділиться “Куркуль”.

Грантова програма для виробників крафтової продукції

У рамках програми 90 підприємств отримають грантову фінансову підтримку у розмірі до €2510 та моніторинг мікробізнесів, що підтримуються.

Взяти участь можуть власники мікробізнесу з категорії ветеранів, ВПО та жінок, які постраждали від військових дій та проживають у  Харківській, Одеській, Миколаївській областях та Києві та займаються виробництвом крафтової продукції.

Для участі у грантовій програмі необхідно заповнити реєстраційну форму, а також додати заяву на отримання гранту на створення чи розвиток власного бізнесу. Прийом заявок до 31 травня 2024 року

Грант на модернізацію меліоративної інфраструктури

Співфінансування більш ніж на 18 млн. грн. для одного проекту з модернізації меліоративних систем організацій водокористувачів. Співфінансування може отримати організація водокористувачів (ОВК), яка обслуговує щонайменше 200 га.

Очікується, що кошти будуть спрямовані на відновлення чи модернізацію наявної меліоративної інфраструктури на території обслуговування організації водокористувачів. При цьому проектна документація повинна містити розділ оцінки впливу на довкілля (ОВНС).

Прийом заявок: не пізніше 18:00 15 червня 2024 р.

Грант на доопрацювання зерна

Передбачено бюджет 270 млн гривень співфінансування українським підприємствам, які надають послуги зі зберігання, сушіння та доопрацювання зернових та олійних. В результаті конкурсу буде відібрано 10-15 проектів.

Взяти участь можуть українські компанії та господарства, що надають послуги зі зберігання, сушіння та доопрацювання зерна для малих та середніх агровиробників

Прийом заявок: до 3 липня 2024 р.

Грант для потерпілих від війни фермерів

Можна одержати до $3000. У програмі можуть брати участь місцеве населення та ВПО, які потребують допомоги у відновленні сільськогосподарської діяльності, втраченої чи постраждалої внаслідок війни.

Програму реалізують на території Донецької, Запорізької, Миколаївської, Харківської та Херсонської областей. Виняток – райони, де продовжуються активні бойові дії, а також райони з обмеженим доступом або високим ризиком для життя та ведення бізнес-діяльності.

Щоб взяти участь у програмі, необхідно аргументувати необхідність фінансової допомоги, подати розуміння реалізації фермерської продукції, мати довод ведення прибуткової фермерської діяльності.

Прийом заявок: до 31.12.2024

Грант для вирощування свиней

Прийом заявок: не пізніше 18:00 20 травня 2024 р.

Співфінансування для двох проектів українських сільськогосподарських підприємств, операторів свиноферм, які планують запровадити контрактну та/або кооперативну модель вирощування свиней. України, згідно з українським законодавством та всіма вимогами цивільного права та Податкового кодексу.

Умови: підприємства, які планують впровадження або розвиток контрактної та/або кооперативної моделі вирощування свиней, розташовані в будь-якій області України (за винятком тимчасово окупованих територій) та мають щонайменше 3 роки досвіду роботи в галузі свинарства. Також вони мають бути готовими внести не менше 20% від запропонованого загального бюджету проекту для цієї субгрантової діяльності.

Відшкодування вартості закуплених племінних тварин, бджіл та ембріонів

Прийом заявок без терміну.

Можна отримати відшкодування вартості закуплених племінних тварин, бджіл, сперми та ембріонів за закуплені вітчизняні чи імпортовані племінні тварини, бджоли, сперму та ембріони у розмірі – до 80% вартості (без податку на додану вартість).

Дотація надається юридичним особам та фізичним особам-підприємцям незалежно від організаційно-правової форми та форми власності

Умови: необхідно закупити для подальшого відтворення племінних тварин, бджіл, сперми та ембріони в період з 1 жовтня попереднього року по 30 вересня поточного року.

Грант для жінок, які займаються переробною промисловістю

Прийом заявок: до 31 липня 2024 р.

Можна отримати до $15 000. Взяти участь можуть жінки ФОП або співвласники ТОВ, які займаються переробною промисловістю

Умови: ваш бізнес із виробництва чи переробки має бути зареєстрований та розташований на території України, ви не повинні вести господарську діяльність на тимчасово окупованій території України. Термін діяльності бізнесу (згідно з датою реєстрації) – більше року на момент подання заявки.

Умовою отримання гранту є відсутність заборгованості перед бюджетом, рішень суду щодо притягнення до кримінальної відповідальності за корупцію, справи про банкрутство, припинення господарської діяльності.

Грант для жінок-підприємців на створення бізнесу

Прийом заявок: до 31 травня 2024 р.

Можна отримати до $10 000 та 8-тижневе навчання з ведення бізнесу та створення продуктів

Взяти участь можуть засновниці, співзасновники чи директори компаній з українським громадянством, стартапи, які шукають підтримку Умови: потрібно подати свою ідею та зареєструватися в програмі, бути обраним одним із 10 найкращих стартапів під час Demo Day. Під час Demo Day кожен стартап оцінюватиме журі, яке виставлятиме бали та складатиме список грантоодержувачів. Далі слід пройти позитивну перевірку грантового комітету. Якщо успішно завершите процес, отримаєте грант.

Грант для підприємств-експортерів зерна

Прийом заявок: до 31 травня 2024 р.

Можна отримати: від 10 до 100 млн грн співфінансування. Взяти участь можуть підприємства, які мають експортоорієнтовані стратегії розвитку та є постійними експортерами зерна.

Збільшити обсяги закупівлі та переробки сировини, зокрема, налагоджуючи довгострокове партнерство з мікро, малими та середніми агровиробниками;
Запровадити нові технології та практики переробки продукції зернових, щоб збільшити продуктивність щонайменше на 25%;
розробити довгострокову експортну стратегію та збільшити обсяги продажів на 20% через 5 нових експортних каналів та ринків збуту готової продукції переробки;
Збільшити обсяги продажів на зарубіжних ринках.

Повернення коштів за покупку вітчизняної техніки

Прийом заявок: без терміну

Аграрії можуть отримати 25% від компенсації вартості придбаної сільгосптехніки 44 українських виробників. Програмою зможуть скористатися близько 4 тис. аграріїв

Щоб отримати 25% компенсації вартості придбаної техніки чи обладнання, агровиробник має обрати постачальника із переліку на сайті Мінекономіки, придбати необхідну техніку та подати до уповноваженого банку заявку та підтверджуючі документи.

Державні програми у ГАР

З 1 травня до 30 червня 2024 р. аграрії зможуть подати заявки на отримання допомоги від держави через Державний аграрний реєстр. Зокрема, бюджетні кошти надаватимуться за такими напрямами і в такому розмірі:

бюджетна субсидія на 1 га аграріям, що обробляють до 120 га земель сільськогосподарського призначення. Розмір збільшено з 3,1 тис. грн. до 4 тис. Грн. на 1 га; (тимчасово призупинено)
окрема бюджетна субсидія на 1 га для аграріїв з деокупованих територій та територій, на яких завершено бойові дії. Розмір підтримки – 8 тис. грн. на 1 га;
спеціальна бюджетна дотація утримання великої рогатої худоби (корів) всіх видів продуктивності. Фермери, що містять від 3 до 100 корів, матимуть змогу отримати 7 тис. грн на одну голову;
спеціальна бюджетна дотація для утримання маточного поголів’я кіз та овець. Розмір підтримки – 2 тис. грн на одну голову для тих, хто містить від 5 до 500 голів кіз та овець. Також варто пам’ятати, що продовжують діяти гранти від роботи.
мікрогранти для створення власного бізнесу;
гранти у розвиток переробного підприємства;
державне фінансування закладення саду;
кошти на розвиток тепличного господарства.

Отримати гранти можуть як підприємці-початківці, так і люди, які вже мають досвід у бізнесі. Подання заявки на грант здійснюється через Портал Дія.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *